CRNO-BELI NA POBEDU OD TITULE: Partizan nadigrao Zvezdu u praznom Pioniru

Prva meč lopta u subotu

Košarka -
Partizan je slavio s 77:67 i nalazi se na pobedu od odbrane titule

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 77:67 (17:19, 27:18, 19:15, 14:15) u trećem meču finala plej-ofa Superlige Srbije.Partizan je poveo 2:1 u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobeda. Sledeća utakmica biće odigrana u subotu, a domaćin će biti Zvezda. Utakmica je odigrana bez prisustva publike, jer je Partizan kažnjen zbog loše organizacije prvog meča, koji su obeležili prekidi, tuča i pražnjenje hale.

Partizan je do pobede predvodio Bogdan Bogdanović sa 20 poena, Aleksandar Pavlović postigao je 16, a Đorđe Gagić i Žofre Lovernj po 11. Najefikasniji u Zvezdi bio je Boban Marjanović sa 22 poena.

Partizan je poveo u prvoj četvrtini 10:6, a Zvezda je serijom 10:0 preokrenula rezultat i povela sa 16:10. U ovom periodu dominirao je Marjanović koji je uglavnom postizao poene za svoj tim. U prvoj četvrtini trener Partizana Duško Vujošević dobio je i tehničku grešku. Partizan je potom preokrenuo na 17:16, ali suMitrović i Marjanović doneli Zvezdi 19:17 na kraju prve četvrtine. Zvezda je na početku druge četvrtine povela 21:17, ali je onda Partizan ušao u seriju. Crno-beli su preko Pavlovića i Bogdanovića poveli 26:25, a onda je Laziću dosuđen faul na Bogdanoviću, zbog čega je oštro protestovao i dobio tehničku grešku, svoju petu na meču. Partizan je to iskoristio i posle novog napada i poena Lovernja došao do maksimalne prednosti od sedam poena, 32:25. Partizan je do kraja poluvremena čuvao prednost, a Partizan je poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 44:37.

Crveno-beli su u trećoj četvrtini prišli Partizanu pre svega zahvaljujući trojkama na 53:50, ali je Partizan posle novih trojki Pavlovića i Bogdanovića došao do devet poena prednosti, 61:52, a onda je Gagić u poslednjoj sekundi pogodio za 63:52.

Crno-beli su početkom poslednje četvrtine stigli do 67:52. Usledila je serija Zvezde od 8:0, ali je Partizan ponovo stekao dvocifrenu prednosti. Zvezda je na dva minuta pre kraja meča prišla na 73:67, ali je Tepić postigao trojku za 76:67 i praktično odveo Partizan do nove pobede.

TOK MEČA:

Partizan je do kraja meča održavao visoku prednost i zasluženo je stigao do pobede.

Partizan je na 5 minuta pre kraja povisio vođstvo na 73:62, ali je Zvezda poenima Marjanovića smanjila na 73:65.Partizan na početku poslednje četvrtine stiče prednost od plus 15 (67:52). Međutim, usledila je serija Zvezde od 6:0 za 67:58. Crno-beli su greškama dozvolili rivalu da priđe na minus 7 (67:60).

IV četvrtina

Partizan je u 29. minutu poveo s 59:52, pošto je Katiću suđena namerna lična greška. Crno-beli su do kraja treće četvrtine uspeli da stignu do najvećeg vođstva od 63:52.Zvezda je u 26. minutu posle dve trojke uspela da smanji prednost Partizana na minus 4 (51:47). Usledila je serija trojki na obe strane, a Partizan je poveo 56:50. Marjanović je dominantan pod košem crno-belih, postiže nove poene.Zvezda je drugo poluvreme počela zakucavanjem Marjanovića za smanjenje vođstva gostiju na 44:39. Oba tima potom nisu iskoristila po nekoliko napada. Zvezda je smanjila na 44:41, a Lovernj je u 33. minutu postigao prve poene za crno-bele u drugom delu meča.

III četvrtinaU poslednjem minutu druge četvrtine tehničku grešku je dobio i trener Zvezde Dejan Radonjić, a Partizan je na poluvreme otišao s vođstvom od 44:37.

Pavlović je u 17. minutu zaradio treću grešku, a trener Partizana ga je izveo iz igre. Simonović je smanjio vođstvo Partizana na 34:30, ali je Bogdanović plus 7 crno-belima, 37:30.Partizan je nastavio seriju, a u 15. minutu bilo je 32:25. Serija crno-belih od 12:0.

Zvezda je na početku druge četvrtine povela s 21:17, ali je Pavlović uspeo da crno-bele vrati na minus jedan (20:21). Zvezda je stigla do plus 5, a onda je Pavlović vratio crno-belima vođstvo, 26:25. Lazić je za kratko vreme zaradio 4 faula, a onda i tehničku grešku zbog čega je morao na klupu.II četvrtina

Partizan je uspeo da se serijom od 7:0 ponovo dođe u vođstvo od 17:16. Međutim, Zvezda je serijom od 3:0 prvu četvrtinu rešila u svoju korist rezultatom 19:17.Partizan nije iskoristio napad, a Zvezda je preko Marjanovića koji je pogodio za dva poena i imao dodatno slobodno bacanje povela s 16:10. Usledio je tajm-aut trenera crno-belih.

Zvezda je povela na startu utakmice s 2:0, a onda je usledila serija Partizana od 6:0. Crno-beli su održavali prednost od 2 do 4 poena do petog minuta. Sudije su tada dosudile tehničku grešku klupi Partizana, što je Zvezda iskoristila i povela s 13:10.

I četvrtinaTOK UTAKMICE

Rezultat u seriji je 1:1, a titulu će osvojiti ekipa koja prva stigne do tri pobede. Crvena zvezda je u prvom meču koji je obilovao velikim brojem incidenata slavila s 97:88,. Partizan je u drugoj duelu ubedljivo slavio pred Zvezdinim navijačima s 82:62.