PRATE ZVEZDU: Ubedljiva pobeda košarkaša Partizana protiv Metalca

Superliga Srbije

Košarka -
Košarkaši Partizana savladali su Metalac u Valjevu rezultatom 95:67 u četvrtom kolu Super lige Srbije.

VALJEVO - Košarkaši Partizana savladali su Metalac u Valjevu rezultatom 95:67 u četvrtom kolu Super lige Srbije.Utakmica u Valjevu prekinuta je posle samo 17 sekundi zbog klizavog parketa, ali je nastavljena posle pauze koja je trajala skoro sat vremena.Košarkaši Metalca bili su bolji u prvoj četvrtini, ali je u nastavku usledio preokret Partizana. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Bogdanović sa 18 poena, Pavlović sa 14 poena i Lovernj sa 13 poena i 12 skokova. U redovima Metalca dvocifreni su bili Bakić sa 17 poena, Mičel sa 12 i Popović, koji je dodao deset poena.Aktuelni šampion se tako ponovo izednačio na vrhu tabele sa Crvenom zvezdom. Oba tima su u prva četiri kola upisala sve četiri pobede. S druge strane, Metalac sada ima jedan trijumf i tri poraza.TOK MEČAIV četvrtinaKošarkaši Metalca su uspeli da bar malo smanje ubedljivu prednost gostiju u uvodnim minutima poslednje četvrtine. Rezervisti su dobili priliku na obe strane, pa se do kraja utakmice vodila izjednačena borba. Partizan je na kraju slavio rezultatom 95:67 i na F4 turnir Jadranske lige odlazi bez poraza u nacionalnom prvenstvu.III četvrtina Partizan je nastavio tamo gde je stao u završnici prvog poluvremena. Crno-beli su treću četvrtinu počeli serijom od 8:0. Istovremeno, košarkaši Metalca nisu postigli nijedan poen u prva tri minuta. U takvoj situaciji Beograđani brzo stižu na +20 - 57:37. Seriju Partizana od 15:0 prekinuo je Popović, ali su gosti treću četvrtinu završili sa vođstvom od 27 poena - 73:46.II četvrtinaPosle slabe igre u prvoj četvrtini crno-beli su trgli u nastavku. Zahvaljujući poenima Lovernja i Bogdanovića gosti prilaze na poen zaostatka (33:32). Prvo vođstvo Partizanu donosi Musli (34:33). Partizan je u završnici bio bolji i na poluvreme odlazi sa pet poena prednosti - 42:37. Crno-beli su drugu deonicu dobili rezultatom 23:10.I četvrtina Meč je prekinut posle samo 17 sekundi zbog lošeg stanja parketa. Sudijska trojka je otišla u svlačionicu, kao i košarkaši Partizana. Odlukom delegata organizator je dobio rok od sat vremena da podlogu dovede u red ili će utakmica biti otkazana.Posle pauze koja je trajala skoro sat vremena utakmica je nastavljena. Metalac je duel otvorio serijom od 6:0, da bi prve poene za Partizan postigao Bogdan Bogdanović sa linije slobodnih bacanja. Domaći tim je bio bolji u prvoj četvrtini i posle deset minuta igre Metalac zasluženo vodi sa 27:19.