VALJAK OSTAO U TRCI ZA TITULOM: Ninković spasao Partizan

Superliga Srbije

1 / 9

Golovima Filipa Malbašića u 31. i Nikole Ninkovića u 86. minutu Partizan je sa 2:1 savladao Radnički, iako su Nišlije pogotkom Strahinje Petrovića povele u devetom minutu meča 17. kola domaće Superlige.

Meč nije dobro počeo za izabranike trenera Marka Nikolića i nešto više od 20 hiljada njiohovih pristalica na stadionu u Humskoj, pošto je Strahinja Petrović već u devetom minutu, posle odlične kontre Nišlija doveo goste u vođstvo.

Od tog momenta Partizan je napadao imao mnogo više loptu u posedu, ali ne i mnogo izglednih prilika. Ipak centaršut Luke i odlična reakcija agilnog Malbašića donela je u 31. minutu izjednačenje i probudila navijače na stadionu u Humskoj.

Partizan je posle gola stezao obruč oko gola gostiju, ali ozbiljnije šanse, nije imao sve do 82. minuta kada je lopta posle pokušaja Škuletića otišla kraj stative. To kao da je bio uvod u ono što će se desiti pet minuta kasnije, kada je nakon centaršuta Drinčića, Ninković pogodio gol, a svega nekoliko trenutaka kasnije zbog koškanja sa Ćulumom dobio crveni karton. Isključen je fudbaler Nišlija pa su oba tima meč završila sa deset igrača.

Tekstualni prenos

90+3. minuta - Kraj utakmice

89. minut - Ninković i Ćulum zbog koškanja dobijaju crveni karton

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 2:1 - Drinčić je centrirao, a Ninković smesatio loptu u gol

82. minut - Malbašić je proigrao Škuletića, posle čijeg šuta lopta ide kraj gola

79. minut - Pavlović je želeo da izbije loptu ispred gola Radničkog, a malo je nedostajalo da postigne autogol

72. minut - Ne uspeva ni Saša Ilić

69. minut - Izblokiran pokušaj Škuletića

61. minut - Saša Ilić je pokušao glavom, ali pored gola

58. minut - Pantić i Andrija Živković su u igri, a van terena su Brešanac i Luka

53. minut - Mnogo igrača oba tima palo je u kaznenom prostoru Radničkog, ali penala, a ni šanse nije bilo

50. minut - Vulićević je centrirao, ali je Malbašić bio u teškoj poziciji da ugrozi gol gostiju

48. minut - Partizan napada, lopta je prd golom Nišlija, ali nema uzbuđenja

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+2 - Kraj prvog poluvremena

45+2. minut - Solidan pokušaj Drinčića

42. minut - Nema šansi, ali Partizan napada

31. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLL 1:1 - Luka je centrirao, a Malbašić doneo izjednačenje Partizanu

25. minut - Partizan napada, ali su Nišlije odlično organizovane na svom delu terena

22. minut - Obradović je pokušao glavom, ali kraj gola

21. minut - Partizan ima inicijativu i nekoliko prekida, ali bez prilika za izjednačenje

20. minut - Bakljada Grobara na jugu

18. minut - Vulićević pada u kaznenom prostoru gostiju, ali nema penala

17. minut - Prvi korner za Partizan, ali bez opasnosti po gol Nišlija

14. minut - Škuletić pravi prekršaj u šesnaestercu Radničkog

13. minut - Partizan bez ideje

9. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1! Fantastična kontra Nišlija u kojoj je Ćulum spojio sa golom Strahinju Petrovića, koji je matirao Lukača

5. Prvi napad Radničkog, ali Aleksandar Jovanović nije imao snage da ozbiljnije ugrozi gol domaćina

3. minut - Škuletić i Brešanac su kombinovali, ali napadač Partizana nije uspeo da dođe do lopte i šutira ka golu Radničkog

2. minut - Navijači Partizana skandiraju: "Ne damo titulu!"

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme Partizan: Lukać - Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov - Drinčić, Ilić, Brešanac, Luka, Malbašić - Škuletić.

Radnički: Kesić - P. Jovanović, Pavlović, Bulatović, M. Petrović - Ćulum, S. Petrović, Marjanović, Pauljević - Stojanović, A. Jovanović. Sastavi timova Partizan želi da pobedi kako bi ostao u trci sa Zvezdom za prvo mesto i osvajanje sedme uzastopne titule šampiona.

U prošlom kolu crno-beli su odigrali bez golova sa Novim Pazarom, a isti rezultat bio je i na utakmici Radničkog iz Niša i Radničkog iz Kragujevca.

Ekipa trenera Marka Nikolića ima 34 boda, dok je Radnički na četvrtom mestu na tabeli sa 25 bodova.