ČUDO NA MESTALJI: Valensija, Sevilja, Benfika i Juventus u polufinalu Lige Evrope

"Slepi miševi" se izvukli

Valensija je posle produžetaka pobedila Bazel s 5:0. U regularnom delu meča bilo je 3:0 za Valensiju. Bazel je u prvom meču pobedio s 3:0

TORINO, LISABON, SEVILJA - Fudbaleri Juventusa, Valensije, Benfike i Sevilje su se plasirali u polufinale Lige Evrope.Benfika je u Lisabonu slavila s 2:0 protiv AZ Alkmara. U prvom duelu bilo je 1:0 za Benfiku. Oba gola za portugalski klub u večerašnjem duelu postigao je Rodrigo u 39. i 71. minutu. Miralem Sulejmani i Ljubomir Fejsa su bili u startnoj postavi Benfike, ali su zamenjeni u drugom poluvremenu. Lazar Marković je zamenio Sulejmanija, dok je Filip Đuričić bio na klupi za rezerve. Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za AZ.Juventus je u Torinu pobedio Lion s 2:1. "Stara dama" je u prvom meču pobedila s 1:0. Golove za torinski klub postigli su Pirlo u 4. i Markisio u 68. minutu. Jedini strelac za goste bio je Brian u 18.Sevilja je pregazila u revanšu Porto s 4:1. Portugalci nisu uspeli da sačuvaju prednost od 1:0 iz prvog duela. Golove za Sevilju postigli su Rakitić u 5. minutu sa penala, Vitolo u 26, Baka u 29. i Gameiro u 79. Jedini strelac za goste bio je Kvarežma u 90. minutu.Valensija je do polufinala stigla posle produžetaka. Bazel je u prvom meču pobedio s 3:0, ali je Valensija večeras ostvarila identičan rezultat u regularnom delu utakmice. U produžecima Valensija je postigla još dva gola i stigla je do velikog uspeha. Tri gola za Valensiju postigao je Pako u 28, 70. i 113. minutu. Po jednom u strelce upisali su se Vargas u 42. i Bernat u 118. Gosti su meč završili sa dva igrača manje pošto su isljučeni Diaz u 101. i Sauro u 105. minutu.Žreb polufinala LE biće održan u petak u Nionu.

TOK MEČEVA(23:32) - Kraj utakmice u Valensiji. Valensija je pobedila s 5:0 i izborila polufinale Lige Evrope!(23:29) - 118. minut - Gooool!!! Valensija vodi s 5:0!!!Raspala se igra Bazela. Valensija je u 118. minutu golom Bernata povela s 5:0!

(23:25) - 114. minut - Gooool!! Valensija vodi s 4:0!!!!Fudbaleri Valensije poveli su 4:0. Domaći fudbaleri su iskoristili prednost dva igrača više i preko Paka stigli u 113. minutu do 4:0. Ovo je bio treći gol Paka na večerašnjem meču.

(23:15) - 105. minut - Bazel sa dva igrača manjeFudbaleri Bazela igraće u nastavku utakmice sa dva fudbalera manje. Prvo je isključen Diaz, a onda u 105. minutu i Sauro. Švajcarski tim se u drugom produžetku uglavnom koncentrisao na odbranu svog gola.(23:10) - 100. minut - Valensija napada, Bazel sa igračem manjeFudbaleri Valensije imaju više od igre u prvom produžetku, ali Bazel se brani. Švajcarci kao da žele da penali odluče ko će u polufinale Lige Evrope. Bazel igra sa fudbalerom manje, pošto je isključen Diaz. (22:55) - Završeni su mečevi u Torinu, Lisabonu i Sevilji, produžeci u ValensijiJuventus je pobedio Lion s 2:1, a Benfika ekipu AZ Alkmara s 2:0. Sevilja je pregazila Porto s 4:1. Valensija vodi s 3:0 protiv Bazela, ali su u Španiji produžeci pošto su Švajcarci u prvom meču slavili s 3:0.

(22.53) - 92. minut - Gooooool! Porto smanjuje na 4:1Kvarežma je postigao utešni pogodak za Porto u sudijskoj nadoknadi vremena. Bio je to fantastičan udarac.

(22.40) 79.minut - Gooooool! Sevilja vodi 4:0!
(22.32) 71. minut - Gooooool! Benfika vodi 2:0!
(22.31) 70. minut - Gooooool! Valensija vodi 3:0!
(22.29) 68. minut - Gooooool! Juventus vodi 2:1!
(22.15) 54. minut - Crveni karton za Sevilju (22.07) 46. minut - Nastavljeni su mečevi 21.52 - Završena su prva poluvremena (21.47) 42. minut - Gooooool! Valensija vodi 2:0!
(21.44) 39. minut - Gooooool! Benfika vodi 1:0!
(21.43) 38. minut - Gooooool! Valensija vodi 1:0!
(21.34) 29. minut - Gooooool! Sevilja vodi 3:0!
(21.31) 26. minut - Gooooool! Sevilja vodi 2:0
(21.23) 18. minut - Gooooooi! Lion stiže do izjednačenja
(21.10) 5. minut - Gooooool! I Sevilja vodi 1:0!
(21.09) 4. minut - Gooooool! Juventus vodi 1:0, penal za Sevilju
(21.05) 1. minut - Počele su sve četiri utakmice 21.00 - Fejsa, Sulejmani i Gudelj starteri 20.50 - Dobrodošli na Kurir sport!