MINIMALAC: Real golom Benzeme savladao bezidejni Bajern

Sve je otvoreno u revanšu

Fudbeleri Reala savladali su u Madridu minhenski Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona

MADRID - Fudbeleri Reala savladali su minhenski Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Pobedonosni gol za Kraljevski klub na stadionu "Santjago Bernabeu" postigao je Karim Benzema u 19. minutu.Fudbaleri Bajerna su u većem delu meča imali inicijativu i poesed lopte, ali je Real bio daleko opasniji tim. Gosti su tek u samom finišu u dva navrata ozbiljno ugrozili gol Ikera Kasiljasa, ali je odbrana Kraljevskog kluba odolela do samog kraja.

Real je kontrama odgovarao na bezidejnu pas igru Bajerna, koji je bio apsolutno nemoćan u drugom poluvremenu.Revanš meč je na programu za šest dana u Minhenu.U prvom polufinalu, u utorak, Atletiko Madrid i Čelsi su na stadionu "Visente Kalderon" odigrali meč bez golova.

TOK MEČA(22.36) 95. minut - Utakmica je završena!Posle pet minuta sudijske nadoknade meč je završen. Real je golom Benzeme savladao Bajern i na revanš u Minhen odlazi sa minimalnom prednošću.(22.33) 92. minut - Igrači Bajerna traže penal! Posle duge akcije Mandžukić glavom loptu vraća u peterac do Milera koji vara Alonsa, ali promašuje loptu. On se tom prilikom okliznuo, ali tvrdi da ga je Alonso zaustavio na nepropisan način. Sudija Veb ne misli tako, igra se nastavlja.

(22.25) 84. minut - najbolja prilika za Bajern (22.22) 81. minut - Udarac Milera, muk na tribinama (22.14) 73. minut - Bejl menja Ronalda

(22.09) 68. minut - Nojer ponovo brani Ronaldov udaracKoentrao je brzo izveo slobodan udarac i uposlio Ronalda, koji ponovo beži igračima Bajerna i šutira u bliži ugao. Međutim, Nojer u poslednjem trenutku uspeva da sačuva svoju mrežu.(22.03) 62. minut - Traljav udarac RobenaRoben je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je to bio lak plen za Kasiljasa s obzirom na to da je lopta jedva stigla do gola Reala.(21.57) 56. minut - Bajern i dalje bez prave prilikeFudbaleri Bajerna bezuspešno pokušavaju da pronađu Mandžukića u kaznenom prostrou Reala. Međutim Real za sada deluje sigurno u defanzivi. Pepe i Ramos do sada odlično zatvaraju sve pokušaje gostiju.(21.47) 46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Real odmagh pretiKristijano Ronaldo odmah testira Nojera, ali gorman Bajerna brani udarac Portugalca. Ronaldo je šutirao lukavo po zemlji, ali je Nojer bio maksimalno koncentrisan.

21.31 - Završeno je prvo poluvreme (21.26) 41. minut - Veliki promašaj Di Marije
(21.25) 40. minut - Real u podređenom položaju (21.11) 26. minut - Ronaldo se obrukao
(21.05) 20. minut - Preti Real, ređaju se prilike (21.04) 19. minut - Gooooool, Real vodi 1:0!
(20.59) 14. minut - Udarac Robena (20.45) 1. minut - Utakmica je počela 20.30 – Dobrodošli na Kurir sport! U utorak, u prvom polufinalu, Atletiko i Čelsi su u Madridu odigrali utakmicu bez golova Real Madrid Bajern Minhen