POLOŽIO: Drulović debitovao pobedom nad Ircima (VIDEO)

Preokret

Golove su postigli Long u osmom, Mekarti autogol u 48 i Filip Đorđević u 68. minutu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču u Dablinu selekciju Republike Irske sa 2:1.

Golove su postigli Long u osmom, Mekarti autogol u 48. i Filip Đorđević u 68. minutu.

Reprezentacija Srbije koju je kao vršilac dužnosti selektora sa klupe predvodio Ljubinko Drulović, loše je počela meč, jer je Long u drugom minutu zatresao mrežu Stojkovića, ali je bio u ofsajtu pa je pogodak poništen.

Šest minuta kasnije Irac je iskoristio nesporazum Ivanovića i Stojkovića, presekao davanje fudbalera Čelsija ka golmanu i ovaj put regularno postigao gol. Irci su bili bolji u prvom poluvremenu, al Srbija je imala tri prilike, ali su neprecizni bili Marković, Ivanović i Tadić.

U drugom poluvremenu na terenu je bila sasvim druga slika. Srbija je napadala, a kao plod takve igre u trećem minutu nastavka stiglo je izjednačenje. Odličnu akciju Kolarova i Tadića, završio je Mekarti koji nije dozvolio dozvolio da mrežu zatrese Đorđević. Kod trećg kola na meču, pobnedničkog za četu selektora Drulovića akciju jed završio Tošić, koji je imao sreće što je loše zahvatio loptu, koju je put do mreže našao Đorđević.

Tekstualni prenos

90 +2 . Udarac Kolarova brani Ford89. minut - Treća izmena u selekciji Srbije. Nemanja Gudelj je u igri umesto Rukavine81. minut - Adem Ljajić se vratio u nacionalni tim. On je na terenu zamenio Dušana Tadića79. minut - Pokušaj Sulejmanija posle solo prodora je izblokiran.

Gooooool, Srbija vodi sa 2:1! Matić je pronašao Tadića na levoj strani, da bi je igrač Tventea prosledio loptu u kazneni prostor. Tošić je lose zahvatio, ali lopta ipak stiže do Filipa Đorđevića koji donosi preokret Zoran Tošić Dušana Bastu Long Ves Hulahan
48. minut - Gooooool! Srbija stiže do izjednačenja, auto golom Džejmsa Mekartija . Kolarov Tadićem Đorđeviću Mekarti

Drugo poluvreme

45. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija Vesli Hulahan40. minut - Dušan Tadić je pokušao da iznenadi golmana Forda, koji je poslednjim naporima uspeo da prebaci loptu preko prečke39. minut - Džejms Meklin šutira iskosa, ali lopta prolazi tik pored stative38. minut - Aleksandar Kolarov je izveo slobodan udarac, ali je lopta zakačila živi zid i završila u korneru

30. minut - Dve kolosalne prilike za Šejna Longa, koji je pobegao Rukavini, ali je Stojković sa dve fantastične intervencije spasao Srbiju 19. minut - posle nešto duže akcije Srbije na odbijenu loptu naleće Lazar Marković, ali je golman Irske ponovo bio oprezan

14. minut - Milan Biševac šutira glavom posle centaršuta Dušana Tadića, ali Ford brani12. minut - Novi udarac Nemanje Matića, ali je lopta otišla pored desne stative11. minut - Filip Đorđević je pokušao iz daljine, ali je bio neprecizan

8. minut - Gooooool! Irska vodi sa 1:0. Strelac je Šejn Long Long Ivanovića Stojkovića Srbije Ves Hulahan Republiku Irsku Glena Vilana

Prvo poluvreme

Republika Irska: Ford, Kolman, Kio, Vilson, Vord, Megidi, Mekarti, Vilan, Hulahan, Meklin, Long.

Srbija: Stojković, Rukavina, Ivanović, Biševac, Kolarov, Fejsa, Matić, Tadić, Basta, Marković, Đorđević.