RADOST NA ETIHADU, TUGA NA ENFILDU: Mančester siti novi vladar Premijer lige

Nasri i Kompani doneli četvrtu titulu Građanima

Fudbaleri Mančester sitij novi su šampioni Engleske. Siti je u poslednjem kolu savladao Vest Hem sa 2:0, dok je Liverpul posle preokreta pobedio Njukasl sa 2:1

MANČESTER - Fudbaleri Mančester Sitija novi su šampioni engleske Premijer lige.Siti je u poslednjem 38. kolu savladao ekipu Vest Hema sa 2:0, golovima Nasrija i Kompanija.Građanima je u poslednjem kolu bio potreban samo bod kako bi osvojili četvrtu titulu u istoriji kluba, ali su na kraju rutinski savladali Vest Hem. Pitanje pobednika nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje s obzirom na to da je domaći tim konstantno napadao i imao inicijativu. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti, dok Matija Nastasić nije bio u timu zbog povrede.

Istovremeno, Liverpul ni posle 24 godine nije uspeo da osvoji titulu. Crveni nisu dočekali kiks Sitija, ali su na kraju ipak uspeli da savladaju Njukasl na Enfildu rezultatom 2:1.Gosti su poveli autogolom Škrtela, ali je Liverpul u nastavku preokrenuo rezultat golovima Agera i Staridža. Njukasl je utakmicu završio sa devet igraša, pošto su crvene kartone dobili Ameobi i Dumet.

Pored Sitija i Liverpula u Ligi šampiona igraće Čelsi i Arsenal, dok će se Everton i Totenhem takmičiti u Ligi Evrope. Sada već bivši šampion Mančester junajted razočaravajuću sezonu je završio remijem protiv Sautemptona (1:1). To znači da crveni đavoli sledeće sezone neće igrati u Evropi. Srpski internacionalac Nemanja upisao je jubilarni 300. meč u dresu Junajteda, a na terenu je ostao do kraja uprkos povredi glave. Drame i neizvesnosti nije bilo u borbi za opstanak pošto je već bilo poznato da iz Premijer lige ispadaju ekipe Noriča, Fulama i Kardifa.

TOK MEČA17.49 - Završena je utakmica u Mančesteru, Siti je novi šampionSiti je savladao ekipu Vest Hema sa 2:0, golovima Nasrija i Kompanija, pa su građani stigli do četvrte šampionske titule u istoriji. Navijači su na terenu, počinje žurka na Etihadu. Istovremeno Dejvid donosi bod Fulamu u duelu sa ekipom Kristal Palasa, za konačnih 2:2.

17.45 (90. minut) - Koškanje na Etihadu 17.42 (87. minut) - Stouk vodi sa 2:1, novi crveni karton za Njukasl 17.39 (84. minut) - Kristal Palas ponovo vodi

17.31 (76. minut) - Preokret Čelsija u tri minutaPlavci vode sa 2:1 protiv Kardifa. Samo tri minuta pošto je Šurle poravnao na 1:1, Fernando Tores postiže novi gol za Čelsi.17.28 (73. minut) - Čelsi stiže do izjednačenjaIzabranici Žozea Murinja stižu do izjednačenja protiv Kardifa, strelac je Šurle.17.21 (66. minut) - Crveni karton za Ameobija, Njukasl sa desetoricomAmeobi u dva minuta dobija dva žuta kartona, pa će Njukasl u poslednjih pola sata na Enfildu imati igrača manje.17.20 (65. minut) - Gooooool, Liverpul vodi sa 2:1!Potpuni rezultatski preokret na Enfildu. Liverpup u dva minuta postiže dva gola i vodi protiv Njukasla sa 2:1. Ponovo je asistent bio Džerard, ali je strelac sada Staridž.

17.19 (64. minut) - Gooooool, Liverpul poravnava na 1:1!
17.17 (62. minut) - Novi gol fudbalera Arsenala 17.16 (61. minut) - Fulam stiže do izjednačenja protiv Kristal Palasa 17.11 (56. minut) - VBA poravnava na 1:1 17.09 (54. minut) - Svonsi vodi 3:1, Junajted stiže do izjednačenja 17.08 (53. minut) - Arsenal stiže do vođstva 17.05 (50. minut)- Gooooool, Siti vodi 2:0!
17.01 (46. minut) - Everton odmah duplira prednost protiv Hala 17.00 (46. minut) - Počelo je poslednje poluvreme ove sezone u Premijer ligi

16.46 (46. minut) - Stativa za Siti u poslednjim trenucima prvog poluvremenaDavid Silva je mogao da reši sve šampionske dileme, ali nije imao sreće. On je u poslednjim trenucima prvog poluvremena odlično šutirao, ali je lopta završila na stativi.16.39 (39. minut) - Gooooool, Mančester siti vodi 1:0!Ludnica na Etihadu, Građani stižu do vođstva preko Nasrija. Bio je to savršen udarac sa 20 metara, Adrijan je nemoćan. Siti je na korak od četvrte titule prvaka Engleske.

16.38 (38.minut) - Totenhem overava Evropu 16.36 (36. minut) - Novi gol Totenhema, Liga Evrope je sve bliža 16.29 (29. minut) - Vodi i Kristal Palas 16.28 (28. minut) - Mančester junajted gubi 16.22 (22.minut) - Novi autogol, Stouk vodi 16.20 (20. minut) - Liverpul gubi na Enfildu!
16.16 (16. minut) - Čelsi gubi od Kardifa 16.15 (15. minut) - Svonsi duplira prednost, Totenhem vodi 16.09 (9. minut) Everton vodi protiv Hala

16.08 (8.minut) - Svonsi vodi protiv SanderlendaFudbaleri Svonsija postižu prvi gol u 38. kolu Premijer lige i vode na strani protiv Sanderlenda. Dajer je strelac.16.00 (1. minut) - Počele su sve utakmice poslednjeg kola Premijer ligeSitiju je potreban samo bod kako bi stigao do četvrte titule prvaka Engleske, dok fudbaleri Liverpula moraju da savladaju Njukasl i da se nadaju čudu u Mančesteru.15.50 - Dobrodošli na Kurir sport!Kroz deset minuta počinju svi mečevi poslednjeg 38. kola engleske Premijer lige, koje će dati konačan odgovor ko će biti novi prvak Engleske, Mančester siti ili Liverpul. Siti dočekuje Vest Hem, a Liverpul ekipu Njukasla. Premijer liga, 38. kolo: Kardif – Čelsi 1:2 Fulam – Kristal Palas 2:2 Hal – Everton 0:2 Liverpul – Njukasl 2:1 Mančester siti – Vest Hem 2:0 Norič – Arsenal 0:2 Sautempton – Mančester junajted 1:1 Sanderlend – Svonsi 1:3 Totenhem – Aston Vila 3:0 VBA – Stouk 1:2 Tabela: Mančester siti 86, Liverpul 84, Čelsi 82, Arsenal 79, Everton 72, Totenhem 69, Mančester junajted 64, Sautempton 56, Stouk 50, Njukasl 49, Kristal Palas 45, Svonsi 42, Vest Hem 40, Sanderlend 38, Aston Vila 38, Hal 37, VBA 36, Norič 33, Fulam 32, Kardif 30.