• Guangzhou, China
    Stosur, Samantha 1 6 2 1 Wang, Yafan 0 2 5 0
  • Guangzhou, China
    Zhang, Kai Lin 2 6 6 2 2 Cepelova, Jana 0 1 4 0 0
  • Guangzhou, China
    Cirstea, Sorana 0 6 1 0 Martic, Petra 1 7 3 1
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Vasylyeva, Anastasiya 1 6 1 1 Argyelan, Csilla 0 4 2 0
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Sterenbach, Saray 0 5 0 Pirazhenka, Sviatlana 0 6 0
  • Seoul, South Korea
    Minella, Mandy 1 6 2 1 Wickmayer, Yanina 0 2 4 0
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Marozava, Lidziya 1 6 3 1 Chalaganidze, Tamari 0 3 3 0
  • Tokyo, Japan
    Suarez Navarro, Carla 1 6 0 1 Nara, Kurumi 0 1 2 0
  • Seoul, South Korea
    Pliskova, Kristyna 0 4 0 Voegele, Stefanie 0 3 0
  • Tokyo, Japan, Doubles
    Bencic B / Hingis M 0 3 0 Fujiwara R / Hsieh S-Y 0 1 0
  • Seoul, South Korea
    Glushko, Julia 0 1 0 Pliskova, Karolina 0 5 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Vankova, Katerina 0 2 0 Gaydarzhi, Ksenia 0 1 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Collombon, Alix 0 3 0 Kyrpot, Olena 0 0 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Aponasenko, Vasilisa 0 1 0 Bhambri, Prerna 0 1 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Nakano, Yumi 0 0 0 Wang, Yan 0 1 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    De Bernardi, Clothilde 0 1 0 Karaitiana, Joanne 0 1 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Rinaldo Persson, Kajsa 0 1 0 Tsuji, Kanami 0 1 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Ostlund, Fanny 0 1 0 Giovine, Claudia 0 2 0
  • Dobrich, Singles W-C25-BUL-02A
    Peterson, Rebecca 0 0 0 Savic, Ana 0 1 0
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Kozlova K / Rodina E 0 0 0 KAN V / Leykina P 0 4 0
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Truca I / Yordanova N 0 1 0 Jani R-L / Shinikova I 0 5 0
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Vangelova, Ani 0 0 0 Rohde-Moe, Caroline 0 1 0
  • Guangzhou, China, Doubles
    Jans-Ignacik K / Piter K 09:25 Cornet A / Linette M
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Savinykh, Valeria 09:30 Zaniewska, Sandra
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Fomina, Alona 09:30 Naydenova, Aleksandrina
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Burger, Cindy 09:30 Stefkova, Barbora
  • Seoul, South Korea, Doubles
    Kovinic D / Schmiedlova A 09:35 Panova A / Watson H
  • Guangzhou, China
    Jovanovski, Bojana 09:40 Niculescu, Monica
  • Italy F32, Singles
    Trusendi, Walter 09:45 Ocleppo, Julian
  • Italy F32, Singles
    Pancaldi, Luca 09:45 De Goeijen, Bobbie
  • Italy F32, Singles
    Frigerio, Lorenzo 09:45 Giacalone, Omar
  • Italy F32, Singles
    Mager, Gianluca 09:45 Maccari, Federico
  • Italy F32, Singles
    Portaluri, Giorgio 09:45 Torroni, Giulio
  • Italy F32, Singles
    Colella, Alessandro 09:45 Molina, Emanuele
  • Guangzhou, China
    Puig, Monica 09:50 Knapp, Karin
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Cermak F / Dlouhy L 10:00 Beck K / Zelenay I
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Jebavy R / Pospisil J 10:00 Carpen A-D / Ignatik U
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Skugor F / Veic A 10:00 Balleret B / Motti A
  • Metz, France, Doubles
    Eysseric J / Mannarino A 10:00 Marray J / Murray J
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Buzkova, Radka 10:00 Paterova, Dominika
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Marc, Masa 10:00 Maggen, India
  • Metz, France, Doubles
    Brunstrom J / Oswald P 10:00 Bednarek T / SA A
  • Metz, France, Doubles
    Junaid R / Sitak A 10:00 Lorenzi P / Seppi A
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Horackova, Gabriela 10:00 Hrabalova, Kristyna
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Juhaszova, Vivien 10:00 Susak, Antonela
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Ponomar, Lisa 10:00 Dubska, Linda
  • Metz, France, Doubles
    Gicquel M / Herbert P-H 10:00 Inglot D / Mergea F
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Kleinsteuber, Theresa 10:00 Zhang, Yukun
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Silich, Alina 10:00 Morgosova, Karin
  • Trnava, Slovakia
    Mertl, Jan 10:00 Choinski, Jan
  • Trnava, Slovakia
    Hajek, Jan 10:00 Copil, Marius
  • Trnava, Slovakia
    Haase, Robin 10:00 Kovalik, Jozef
  • Trnava, Slovakia
    Veic, Antonio 10:00 Torebko, Peter
  • Trnava, Slovakia
    Hanescu, Victor 10:00 Delic, Mate
  • Trnava, Slovakia
    Arnaboldi, Andrea 10:00 Kubler, Jason
  • Trnava, Slovakia
    Darcis, Steve 10:00 Cecchinato, Marco
  • Croatia F18, Singles
    Gorcic, Ismar 10:00 Arneodo, Romain
  • Croatia F18, Singles
    Marti, Javier 10:00 Vucic, Ilija
  • Izmir, Turkey
    Yurtacan, Efe 10:00 Pavic, Ante
  • Tokyo, Japan
    Azarenka, Victoria 10:00 Date-Krumm, Kimiko
  • Izmir, Turkey
    Vorster, Tucker 10:00 Krajinovic, Filip
  • Serbia F13, Singles
    Kuncik, Jan 10:00 Bjelica, Ivan
  • Serbia F13, Singles
    Antonescu, Vasile 10:00 Zlatanovic, Arsenije
  • Serbia F13, Singles
    Diep, Florent 10:00 Conkic, Petar
  • Metz, France
    Mahut, Nicolas 10:00 Chardy, Jeremy
  • Metz, France
    Lajovic, Dusan 10:00 Struff, Jan-Lennard
  • Izmir, Turkey
    Bozoljac, Ilija 10:00 Coric, Borna
  • Izmir, Turkey
    Marti, Yann 10:00 Bemelmans, Ruben
  • Metz, France
    Nieminen, Jarkko 10:00 Stakhovsky, Sergiy
  • Metz, France
    Sousa, Joao (POR) 10:00 Dodig, Ivan
  • Izmir, Turkey
    Gerasimov, Egor 10:00 Kudryavtsev, Alexander
  • Izmir, Turkey
    Erguden, Baris 10:00 Brkic, Tomislav
  • Izmir, Turkey
    Ilkel, Cem 10:00 Fabbiano, Thomas
  • Izmir, Turkey
    Jaziri, Malek 10:00 Petzschner, Philipp
  • France F19, Singles
    Couacaud, Enzo 10:00 Halys, Quentin
  • France F19, Singles
    Dubail, Julien 10:00 Medvedev, Daniil
  • Seoul, South Korea, Doubles
    Arruabarrena L / Begu I-C 10:05 Jurak D / Moulton-Levy M
  • Tokyo, Japan
    Lisicki, Sabine 10:15 Dellacqua, Casey
  • Seoul, South Korea
    Rybarikova, Magdalena 10:15 Schiavone, Francesca
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Versteeg, Kelly 10:30 Gasparovic, Lea
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Boeykens, Elyne 10:30 Schaeder, Laura
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Kalimullina, Ralina 10:30 Takahata, Kotomi
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Wongteanchai, Varunya 10:30 Shkudun, Anna
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Novoselova, Polina 10:30 Kramperova, Katerina
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Hsu, Ching Wen 10:30 You, Xiaodi
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Ornberg, Maja 10:30 Stiteler, Alexandria
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Mikulskyte, Justina 10:30 Moser, Lisa Maria
  • Dobrich, Singles W-C25-BUL-02A
    Lottner, Antonia 10:30 Cadantu, Alexandra
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Pfizenmaier D / Rus A 10:30 Bara I / Mitu C-A
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Wannasuk, Nungnadda 10:40 Huber, Luisa Marie
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-32A
    Yondem, Ilayda 10:40 Rottmann, Nicole
  • Dobrich, Singles W-C25-BUL-02A
    Haddad Maia, Beatriz 10:40 Terziyska, Julia
  • Seoul, South Korea, Doubles
    Glushko J / Rogowska O 10:50 Chan C-W / Hsu C-Y
  • Metz, France
    Herbert, Pierre Hugues 11:00 Przysiezny, Michal
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Olalla Abajo, Marina 11:00 Garcia Perez, Georgina
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Luque Moreno, Maria Jose 11:00 Palhoto, Maria
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Roman Dominguez, Ana 11:00 Ponchet, Jessika
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Roemer, Charlotte 11:00 Parrizas-Diaz, Nuria
  • Spain F27, Singles
    Willis, Marcus 11:00 Bessire, Francesco
  • Spain F27, Singles
    Sanjurjo Hermida, Adam 11:00 Pulgar-Garcia, Javier
  • Spain F27, Singles
    Bulis, Mor 11:00 Kocyla, Arkadiusz
  • Spain F27, Singles
    Voinea, Christian 11:00 Villacorta-Alonso, Ricardo
  • Sweden F4, Singles
    Brunstrom, Jesper 11:00 Windahl, Daniel
  • Sweden F4, Singles
    Gao, Xin 11:00 Shabib, Mohamed
  • Sweden F4, Singles
    Kobelt, Peter 11:00 Orno, Philip
  • Sweden F4, Doubles
    Kocevar-Desman T / Sekulic M 11:00 Adaktusson J / Blomgren T
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Belhadj, Saadia 11:00 Boukezzi, Fatima Zohra
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Curovic, Tamara 11:00 Boudjadi, Yassamine
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Peckl, Kerstin 11:00 Amour, Samara
  • Meknes, Morocco
    Menendez-Maceiras, Adrian 11:00 Obry, Julien
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Matteucci, Alice 11:00 Lidkovskaya, Irina
  • Telavi, Singles W-C25-GEO-02A
    Kasatkina, Darya 11:00 Vinogradova, Polina
  • Guangzhou, China, Doubles
    Wang Y / Zhu L 11:05 Olaru R / Peer S
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    DI Giuseppe, Martina 11:15 Siedliska, Natalia
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Brescia, Georgia 11:15 Marchetti, Giorgia
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Moratelli, Angelica 11:15 Balducci, Alice
  • Tokyo, Japan
    Errani, Sara 11:15 Erakovic, Marina
  • Italy F32, Singles
    Rondoni, Pietro 11:15 Lustyk, Jakub
  • Italy F32, Singles
    Turchetti, Nicolo 11:15 Tatlot, Johan Sebastien
  • Italy F32, Singles
    Carli, Cristian 11:15 Wang, Tak Khunn
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Capkovic K / Schmid M 11:20 Gadomski P / Michalicka M
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Crivol V / Panfil G 11:20 Kapas A / Koniusz B
  • Izmir, Turkey
    Kravchuk, Konstantin 11:20 Moriya, Hiroki
  • Izmir, Turkey
    Sorensen, Louk 11:20 Marchenko, Illya
  • Izmir, Turkey
    Donskoy, Evgeny 11:20 Basic, Mirza
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Jaziri M / Kudryavtsev A 11:20 Cerretani J / Zverev A
  • Seoul, South Korea, Doubles
    Kalashnikova O / Voracova R 11:20 Bogdan A / Friedsam A-L
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Stresnakova, Katarina 11:30 Rutarova, Eva
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Ondrasova, Lucia 11:30 Krtenova, Sonja
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Pertusa Garcia, Laura 11:30 Zagorac, Eva
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Kolarova, Veronika 11:30 Vlachova, Karolina
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Allgurin, Ellen 11:30 Brunskog, Louise
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Stoilkovska, Magdalena 11:30 Pislak, Manca
  • Croatia F18, Singles
    Sinicropi, Riccardo 11:30 Fournerie, Theo
  • Croatia F18, Singles
    Navarro, Simon 11:30 Zaninovic, Luka
  • Croatia F18, Singles
    Bellotti, Riccardo 11:30 Meis, Pascal
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Silva, Eden 11:30 Coin, Julie
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Witthoeft, Carina 11:30 Vrljic, Ana
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Kerkhove, Lesley 11:30 Hogenkamp, Richel
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Dodin, Oceane 11:30 Sirotkina, Marta
  • Izmir, Turkey
    Rudnev, Valery 11:30 Altuna, Tuna
  • Tokyo, Japan, Doubles
    Pavlyuchenkova A / Safarova L 11:30 Muguruza G / Suarez Navarro C
  • Izmir, Turkey
    Baluda, Victor 11:30 Setkic, Aldin
  • Izmir, Turkey
    Zverev, Alexander 11:30 Shyla, Yaraslau
  • Izmir, Turkey
    Ledovskikh, Mikhail 11:30 Vanni, Luca
  • Serbia F13, Singles
    Sulea, Tudor Cristian 11:30 Cornea, Vlad Victor
  • Serbia F13, Singles
    Licciardi, Pietro 11:30 Suc, Dominik
  • Serbia F13, Singles
    Sabanov, Matej 11:30 Dimov, Valentin
  • France F19, Singles
    Ouanna, Josselin 11:30 Boltz, Sebastien
  • France F19, Singles
    Schonenberg, Tom 11:30 Remond, Florian
  • Seoul, South Korea, Doubles
    HAN X / Mchale C 11:30 Hong S-Y / Kang S-K
  • Guangzhou, China
    Soler-Espinosa, Silvia 12:00 Stephens, Sloane
  • Trnava, Slovakia
    Ignatik, Uladzimir 12:00 Rola, Blaz
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Hobgarski, Katharina 12:00 Codino, Fiona
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Fayol, Clemence 12:00 Yerolymos, Margot
  • Meknes, Morocco
    Samper-Montana, Jordi 12:00 Carballes Baena, Roberto
  • Meknes, Morocco
    Idmbarek, Yassine 12:00 Travaglia, Stefano
  • Meknes, Morocco
    Cipolla, Flavio 12:00 Karatsev, Aslan
  • Meknes, Morocco
    Podlipnik-Castillo, Hans 12:00 Sabry, Sherif
  • France F19, Singles
    Le Boulch, Thomas 12:00 Brechemier, Thomas
  • Metz, France
    Seppi, Andreas 12:20 Sijsling, Igor
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Chiesa, Deborah 12:30 Ozga, Justine
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Fernandez-Rabener, Arabela 12:30 Polo, Mireia
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Stefanou, Agni 12:30 Gonzalez Encinas, Marta Huqi
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Bejenaru K P / Sharifova K 12:30 Cabrera Lafuente L / Marti L
  • Spain F27, Singles
    Pulgar-Garcia, Jaime 12:30 Vidal Azorin, Jose Fco
  • Spain F27, Singles
    Ndayishimiye, Hassan 12:30 Arauzo-Martinez, Juan-Samuel
  • Spain F27, Singles
    Goldengoren, Tal 12:30 Lescure, Mick
  • Spain F27, Singles
    Padilla-Jerez, Javier 12:30 Arenas-Gualda, Ivan
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Boudjadi, Hanine 12:30 Heil, Anna Maria
  • Telavi, Doubles W-C25-GEO-02A
    Kapshay V / Marozava L 12:30 Pribylova A / Tsiklauri E
  • Telavi, Doubles W-C25-GEO-02A
    Szatmari A / Vasylyeva A 12:30 Chalaganidze T / Petriashvili M
  • Telavi, Doubles W-C25-GEO-02A
    Sumbadze T / Tchitchashvili M 12:30 Dzalamidze N / Pirazhenka S
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Skupski K / Skupski N 12:40 Bemelmans R / Bozoljac I
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Coric B / Pavic A 12:40 Ilkel C / Yurtacan E
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Fabbiano T / Vanni L 12:40 Krajinovic F / Tosic G
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Pieri, Tatiana 12:45 Rubini, Stefania
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Rame, Alice 12:45 Zimmermann, Kimberley
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Turati, Bianca 12:45 Hincu, Bianca
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Dentoni, Corinna 12:45 Hofer, Verena
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Baranska, Agata 12:45 Pillot, Carolina
  • Italy F32, Doubles
    Jastraunig L / Mas Mascolo A 12:45 Colella A / Sonego L
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Prochazkova, Tereza 13:00 Stloukalova, Katerina
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Sugnaux, Tess 13:00 Kopsova, Ivana
  • Bol, Singles W-C10-CRO-14A
    Oparenovic, Ana 13:00 Pantuckova, Gabriela
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Stuchla, Karolina 13:00 Sumova, Diana
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-14A
    Leweurs A / Pradova M 13:00 Djurdjevic S / Rebersak P
  • Trnava, Slovakia
    Balleret, Benjamin 13:00 Haider-Maurer, Andreas
  • Croatia F18, Singles
    Cagalj, Stjepan 13:00 Mijic, Ivo
  • Croatia F18, Doubles
    Semrajc J / Ternar T 13:00 Mick P / Partl A
  • Croatia F18, Doubles
    Pejic A / Pierce A 13:00 Nekic T / Vidak A
  • Croatia F18, Doubles
    O'Connell C / O'Mara J 13:00 Kahlke J / Masur D
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Stephenson, Francesca 13:00 Georges, Myrtille
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Beygelzimer, Yuliya 13:00 Lim, Alize
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Arcangioli, Manon 13:00 Bonaventure, Ysaline
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    De Vroome, Indy 13:00 Geuer, Nicola
  • Serbia F13, Doubles
    Chettar M / Diep F 13:00 Bjelica I / Zlatanovic A
  • Sweden F4, Singles
    Tubic, Igor 13:00 Rosenholm, Patrik
  • Sweden F4, Singles
    Arvidsson, Isak 13:00 Renard, Lucas
  • Sweden F4, Singles
    Ymer, Mikael 13:00 Dubarenco, Maxim
  • Sweden F4, Singles
    Eriksson, Markus 13:00 Bettles, Andrew
  • Dobrich, Singles W-C25-BUL-02A
    Prenkovic, Linda 13:00 Vogt, Stephanie
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Njiric S / Savic A 13:00 Daniels C / Michel L
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Arshinkova P / Mihaylova G 13:00 Melander H / Peterson R
  • Serbia F13, Doubles
    Antonescu V / Dima D 13:00 Grabul D / Jotovski T
  • Serbia F13, Doubles
    Djurdjevic B / Milivojevic I 13:00 Milenkovic S / Milicevic S
  • Serbia F13, Doubles
    Sibinovic V / Vukotic D 13:00 Malyshev G / Waloch M
  • France F19, Singles
    Jahn, Jeremy 13:00 Champion, Gauthier
  • Guangzhou, China, Doubles
    Larsson J / Smith A 13:15 Beck A / Martic P
  • Trnava, Slovakia
    Pospisil, Jaroslav 13:20 Riba, Pere
  • Meknes, Morocco
    Krstin, Pedja 13:20 Viola, Matteo
  • Meknes, Morocco
    Carreno-Busta, Pablo 13:20 Vaisse, Martin
  • Meknes, Morocco
    Tifnouti, Taha 13:20 Dzumhur, Damir
  • Meknes, Morocco
    Safwat, Mohamed 13:20 Diez, Steven
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Van Cauter, Anais 13:30 Uebelhoer, Caroline
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Kerfs, Deborah 13:30 Muntean, Sophie
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Betov S / Bury A 13:30 Kerr J / Martin F
  • France F19, Singles
    Walch, Antoine 13:30 Boehler, Dominik
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Kovalik J / Mertl J 14:00 Albot R / Copil M
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Mies A / Torebko P 14:00 Fucsovics M / Godry L
  • Spain F27, Singles
    Semmler, Miguel 14:00 Grant, Michael
  • Spain F27, Singles
    Artunedo Martinavarr, Andres 14:00 Cayre, Paul
  • Spain F27, Doubles
    Rodriguez Manzano B / Villacorta-Alonso R 14:00 Mardones B / Martinez M N
  • Izmir, Turkey
    Ilhan, Marsel 14:00 Ortega-Olmedo, Roberto
  • France F19, Singles
    Commin, Cedrick 14:00 Desein, Niels
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    DI Giuseppe M / Marchetti G 14:15 Hering K / Tiel E
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Moratelli A / Nancarrow A 14:15 Hammond M / Smith M
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Van Der Meij C / Vogelsang E 14:15 Lombardo B / Trevisan M
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Cruciani D / Palmigiano F 14:15 Balducci A / Brescia G
  • Italy F32, Singles
    Maden, Yannick 14:15 Cutuli, Mirko
  • Italy F32, Doubles
    Trusendi W / Volante M 14:15 Binaghi R / Caddeo F
  • Metz, France, Doubles
    Draganja M / Kontinen H 14:30 Fleming C / Venus M
  • Hluboka Nad Vltavou, Singles W...
    Engelmann, Jil Nora 14:30 Kuncikova, Lenka
  • Hluboka Nad Vltavou, Doubles W...
    Cechova K / Horakova N 14:30 Domagala V / Dubska L
  • Hluboka Nad Vltavou, Doubles W...
    Houbova A / Veverkova A 14:30 Hrabalova K / Paterova D
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-14A
    Juhaszova V / Morgosova K 14:30 Husarova M / Pantuckova M
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-14A
    Sheng Y / Zhang Y 14:30 Alay E / Parshina Y
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-14A
    Chernetsova D / Shulzhanok D 14:30 Lukas T / Maggen I
  • Croatia F18, Doubles
    Arneodo R / Salaba L 14:30 Bourbon M / Laurent Y
  • Croatia F18, Doubles
    Grund G U / Jakob F 14:30 Bellotti R / Sinicropi R
  • Croatia F18, Doubles
    Androic T / Smalyanyy F 14:30 Draganja T / Vucic I
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Laine, Emma 14:30 Mestach, AN Sophie
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Mertens, Elise 14:30 Gatto-Monticone, Giulia
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Arvidsson, Sofia 14:30 Foretz, Stephanie
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Golubic, Viktorija 14:30 Drew, Jazzamay
  • Sweden F4, Doubles
    Orno P / Shabib M 14:30 GAO X / Ouyang B
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Sliusar K / Terziyska J 14:30 Gjorcheska L / Haddad Maia B
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Evtimova D / Tomova V 14:30 Bozhilova K / Jetcheva E
  • Dobrich, Doubles W-C25-BUL-02A
    Lottner A / Neuwirth Y 14:30 Esen H / Esen L
  • Serbia F13, Doubles
    Kuncik J / Suc D 14:30 Borsos G / Mirtea D C
  • Serbia F13, Doubles
    Cornea V V / Gheorghe L 14:30 Sulea T C / Tatomir L G
  • Serbia F13, Doubles
    Deari S / Micov S 14:30 Jandric D / Licciardi P
  • Serbia F13, Doubles
    Katic D / Roganovic S 14:30 Sabanov I / Sabanov M
  • Meknes, Morocco
    Granollers-Pujol, Gerard 14:40 Pouille, Lucas
  • Meknes, Morocco
    Coppejans, Kimmer 14:40 Ouahab, Lamine
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Alund M / Arguello F 15:00 Collarini A / Lama G
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Mello H / Scarpelli G 15:00 Michon A / Olivo R
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Ghem A / Neis F 15:00 Mina G / Pereira J
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Hocevar R / Lindell C 15:00 Matos R / Zormann M
  • Argentina F18, Singles
    Coria, Federico 15:00 Kohen, Alan
  • Argentina F18, Singles
    Amado, Juan-Pablo 15:00 Capalbo, Franco
  • Argentina F18, Singles
    Paz, Gaston 15:00 Buchhass, Matias Rodolfo
  • Trnava, Slovakia
    Montanes, Albert 15:00 De Greef, Arthur
  • Spain F27, Singles
    Vivero Gonzalez, Pablo 15:00 Martinez Portero, Pedro
  • Campinas, Brazil
    Klec, Ivo 15:00 Elias, Gastao
  • Sweden F4, Doubles
    Eriksson V / Mridha J 15:00 Brunstrom J / Dubarenco M
  • Sweden F4, Doubles
    Johansson M / Samuelsson C 15:00 Balaji N / Rosenholm P
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Muntean, Victoria 15:00 Scheepens, Jainy
  • Petange, Doubles W-C10-LUX-01A
    Paquet C / Yerolymos M 15:00 Boeykens E / Versteeg K
  • Turkey F32, Doubles
    Boutillier R / Taweel I H 15:00 Ehara H / Nagao K
  • Turkey F32, Doubles
    Boborykin A / Kiuamov T 15:00 Browne S / Goldsteiner P
  • Turkey F32, Doubles
    LEE D H / Shofayziyev S 15:00 Grenier H / Jomby T
  • Turkey F32, Doubles
    Bellier A / Bodmer A 15:00 Allen T / Carpenter J
  • Turkey F32, Doubles
    Bretting D / Tabrizi K 15:00 Eischen K / Harajchi A
  • Turkey F32, Doubles
    Mitsuhashi J / Nakamura R 15:00 Jayaprakash M M / Ramanathan R
  • Turkey F32, Doubles
    Moritani S / Watanuki K 15:00 Kikuchi G / Takeshima S
  • Turkey F32, Doubles
    Apostol A S / Durmus D 15:00 Clayton S / Gabb R
  • Argentina F18, Singles
    DI Aloy, Stefano 15:00 Malla, Bastian
  • France F19, Singles
    Mitjana, Leny 15:00 Crepaldi, Erik
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Raja P / Siljestrom A 15:00 Baluda V / Kravchuk K
  • Izmir, Turkey, Doubles
    Altuna T / Setkic A 15:00 Kretschmer G / Monroe N
  • Trnava, Slovakia, Doubles
    Arnaboldi A / Cecchinato M 15:20 Fransen S / Haase R
  • Spain F27, Singles
    Alcaraz Ivorra, Albert 15:30 PLA Malfeito, Jaume
  • Spain F27, Doubles
    Kocyla A / Pulgar-Garcia J 15:30 Lescure M / Willis M
  • Spain F27, Doubles
    Bulis M / Darmon A 15:30 Arauzo-Martinez J-S / Hernando-Ruano J
  • Campinas, Brazil
    De Paula, Fabiano 15:30 Neis, Fabricio
  • Campinas, Brazil
    Becker, Richard 15:30 Bagnis, Facundo
  • Campinas, Brazil
    Sikora, Adrian 15:30 Romboli, Fernando
  • Meknes, Morocco, Doubles
    Mertens Y / Reuter Y 15:30 Podlipnik-Castillo H / Travaglia S
  • France F19, Singles
    Fomba, Eric 15:30 Rice, David
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Benoit M / Zimmermann K 15:45 Ormazabal-Oregui A / Pratesi M
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Hofer V / Mordegan F 15:45 Lagoda K / Svatikova L
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Ferrando C / Rubini S 15:45 Guyomard S / Touly C
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Stefanini L / Turati B 15:45 Baranska A / Siedliska N
  • Metz, France, Doubles
    Begemann A / Knowle J 15:50 Becker B / Muller G
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Paredes Roemer L C / Saez Larra O 16:00 Atucha Gomez A / Garcia-Perez G
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    De La Torre-Sanchez R / Gutierrez Carrasco M 16:00 Lopez Lazaro N / Yang J Q
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Canero Perez M D R / Del Cueto Castillo P 16:00 Ben-Or L / Choon B
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Palhoto M / Ponchet J 16:00 Cavalle-Reimers I / Cervera-Vazquez L
  • Trnava, Slovakia
    Mecir, Miloslav 16:00 Beck, Karol
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Buyukakcay, Cagla 16:00 Ozgen, Pemra
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Dart, Harriet 16:00 Stanciute, Lina
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Badosa Gibert, Paula 16:00 Bowtell, Amy
  • Shrewsbury, Singles W-C25-GBR-...
    Cavaday, Naomi 16:00 Dolonc, Vesna
  • Meknes, Morocco, Doubles
    Obry J / Vaisse M 16:00 Marcan D / Sancic A
  • Meknes, Morocco, Doubles
    Dzumhur D / Pavlasek A 16:00 Cipolla F / Viola M
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Riley, Alexandra 16:00 Boukezzi, Sarra
  • Meknes, Morocco, Doubles
    Idmbarek Y / Rachidi Y 16:00 Menendez-Maceiras A / Ramirez Hidalgo R
  • Meknes, Morocco
    Giustino, Lorenzo 16:00 Ramos, Albert
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Denisenko, Valeriya 16:00 Alfredsson, Ida
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Peddi Reddy, Sri Vaishnavi 16:00 Frapolli, Chiara
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Saikai, Yui 16:00 Ruhrig, Georgiana
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    YU, Yuanyi 16:00 Smallbone, Antonia
  • Metz, France
    De Schepper, Kenny 16:00 Kamke, Tobias
  • Argentina F18, Singles
    Guerses, Gustavo 16:30 Torre, Eduardo Agustin
  • Argentina F18, Singles
    Monteferrario, Joaquin-Jesus 16:30 Pellecchia, Bruno
  • Argentina F18, Singles
    Manzanares, Facundo 16:30 Gimenez Pilutik, Inaki
  • Argentina F18, Singles
    Descotte, Matias Franco 16:30 Moreno, Federico
  • Colombia F6, Singles
    Hernandez, Jose 16:30 Cordonnier, Gregorio
  • Colombia F6, Singles
    Ruiz Naranjo, Mateo Andres 16:30 Reyes, Nicholas Alexander
  • Colombia F6, Singles
    Amiri, Farzin Danny 16:30 Zornosa, Steffen
  • Colombia F6, Singles
    Varillas Patino-Samudio, Juan Pablo 16:30 Santamaria, Felipe
  • Tlemcen, Singles W-C10-ALG-01A
    Wang, Xi-Yao 16:30 Fafaliou, Stamatia
  • Tlemcen, Doubles W-C10-ALG-01A
    Belhadj S / Benaissa A 16:30 Halo A / Khetib D
  • France F19, Singles
    Inzerillo, Jerome 16:30 Galdon, Mateo
  • France F19, Doubles
    Cagnina J / Dubail J 16:30 Boltz S / Tchoutakian M
  • Campinas, Brazil
    Michon, Axel 16:50 Mina, Gianni
  • Meknes, Morocco, Doubles
    Sabry S / Safwat M 16:50 Middelkoop M / Walsh D
  • Campinas, Brazil
    Hocevar, Ricardo 16:50 Zampieri, Caio
  • Campinas, Brazil
    Zormann DA Silva, Marcelo 16:50 Santos, Nicolas
  • Quito, Ecuador
    Zeballos, Horacio 17:00 Cuevas, Martin
  • Quito, Ecuador, Doubles
    Barnett S / Buchanan C 17:00 King K / Spir J-C
  • Spain F27, Doubles
    Arenas-Gualda I / Pulgar-Garcia, Jai 17:00 Artunedo A / Artunedo Martinavarr A
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Scholsen, Helene 17:00 Decker, Margot
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Deigman, Laura 17:00 Honcova, Michaela
  • Canada F11, Singles
    Kushnirovich, Gary 17:00 Kryvonos, Nikita
  • Canada F11, Singles
    Carter, Andrew 17:00 Juneau, Isade
  • Canada F11, Singles
    Bourchier, Harry 17:00 Peliwo, Filip
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-15A
    Tishchenko, Iana 17:30 Romeo, Caroline
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Ferrer-Suarez I / Sakkari M 17:30 Gonzalez Encinas M H / Perez-Somarriba E
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Marti Riembau A / Parrizas-Diaz N 17:30 D'Oliveira E / Reddy S S
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-15A
    Bacquie A / Chiesa D 17:30 Fernandez Rabener A / Ozga J
  • Shrewsbury, Doubles W-C25-GBR-...
    Bonaventure Y / Mestach A-S 17:30 Gatto-Monticone G / Silva E
  • Shrewsbury, Doubles W-C25-GBR-...
    Geuer N / Golubic V 17:30 Foretz S / Laine E
  • Shrewsbury, Doubles W-C25-GBR-...
    Barbat K / Brown L 17:30 Drew J / Mcminn L
  • Tlemcen, Doubles W-C10-ALG-01A
    Amour S / Benhalima S 17:30 Boudjadi H / Boudjadi Y
  • Shrewsbury, Doubles W-C25-GBR-...
    LIM A / Witthoeft C 17:30 Arcangioli M / Georges M
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Munozova A / Pereira A R E 17:30 Chamarthi S S / Kaufinger I
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Denisenko V / Mackey A 17:30 Andrady A / Hattingh I
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    GAI A / YU Y 17:30 Easwaramurthi A / Lavrikova E
  • France F19, Singles
    Chala, Remy 17:30 Khachanov, Karen
  • Argentina F18, Singles
    Casanova, Hernan 18:00 De Gregorio, Nicolas Alejandro
  • Argentina F18, Singles
    Heras, Patricio 18:00 Lavaselli, Gonzalo
  • Argentina F18, Singles
    Massonneau, Marcos 18:00 Ameal, Juan Ignacio
  • Quito, Ecuador
    Struvay, Eduardo 18:00 Cunha, Henrique
  • Quito, Ecuador
    Jarry, Nicolas 18:00 Velotti, Agustin
  • Spain F27, Singles
    Dominguez Alonso, Pedro 18:00 Pavic, Mate
  • Albuquerque, Singles Qualifyin...
    Kenin, Sofia 18:00 Melichar, Nicole
  • Albuquerque, Singles Qualifyin...
    Zhao, Carol 18:00 Rampre, Petra
  • Albuquerque, Singles Qualifyin...
    Kinard, Tori 18:00 Weinhold, Ashley
  • Colombia F6, Singles
    Bortolotti, Marco 18:00 Erazo, Camilo Andres
  • Quito, Ecuador
    Mena, Facundo 18:00 Krajicek, Austin
  • Colombia F6, Singles
    Montes, Juan 18:00 Escobar, Felipe
  • Colombia F6, Singles
    Rodriguez Diaz, Victor Javier 18:00 Alvarez-Guzman, Mauricio
  • Colombia F6, Singles
    Carvajal Torres, Jose Fernando 18:00 Ruiz Naranjo, Pedro Pablo
  • Metz, France
    Lokoli, Laurent 18:00 Lorenzi, Paolo
  • Argentina F18, Singles
    Kestelboim, Mariano 18:00 Hidalgo, Gabriel Alejandro
  • France F19, Doubles
    Charroin O / Matsukevitch D 18:00 Marquis C / Stevenson K
  • Campinas, Brazil
    Arguello, Facundo 18:10 Sorgi, Joao Pedro
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    LU, Jia-Jing 18:30 Boev, Michaela
  • Petange, Singles W-C10-LUX-01A
    Klasen, Charlotte 18:30 Dimmer, Lara
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Paul S S / Ruhrig G 18:30 Rogers M / Smallbone A
  • Canada F11, Singles
    Rosenzweig, Nicolas 18:30 Shane, Ryan
  • Canada F11, Singles
    Silverman, Cameron 18:30 Krainik, Pavel
  • Canada F11, Singles
    Bois, Michael 18:30 Fan, Felix
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Saikai Y / Yokota N 19:00 Alfredsson I / Vaz Osorio De Souza A C
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Frapolli C / Selvarajoo T 19:00 Dancetovic E / Stojanovic J
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Peddi Reddy S V / Rohira T 19:00 Bruzzone G / Ladurner J
  • USA F25, Singles
    Santiago, Mico 19:00 Trombetta, TY
  • USA F25, Doubles
    Gealer D / Storrie R J 19:00 Nicholas J H / Ore J A
  • USA F25, Doubles
    Kaster K / Strode I 19:00 Ball C / Jones G
  • Quito, Ecuador
    Buchanan, Chase 19:20 Trungelliti, Marco
  • Quito, Ecuador
    Dellien, Hugo 19:20 Spir, Juan Carlos
  • Quito, Ecuador
    Angelinos, Theodoros 19:20 Mektic, Nikola
  • Metz, France
    Janowicz, Jerzy 19:20 Mannarino, Adrian
  • Argentina F18, Doubles
    Gennaro D / Manzanares F 19:30 PAZ G / Richard J
  • Argentina F18, Doubles
    Ortega Enriquez I / Vilaro A 19:30 Betella L / Destefanis M
  • Argentina F18, Doubles
    Iliev J I / Suarez Gonzalez A 19:30 Descotte M F / Guerses G
  • Albuquerque, Singles W-C75-USA...
    Karatantcheva, Sesil 19:30 Vaidisova, Nicole
  • Albuquerque, Singles W-C75-USA...
    Will, Allie 19:30 Whoriskey, Caitlin
  • Albuquerque, Singles W-C75-USA...
    Cepede Royg, Veronica 19:30 Chirico, Louisa
  • Colombia F6, Singles
    Guerrero, Juan Camilo 19:30 Pallares-Gonzalez, Michael-Ray
  • Colombia F6, Singles
    Ariza Vargas, Hernan 19:30 Mora, Daniel
  • Colombia F6, Singles
    Crowley, Keith-Patrick 19:30 Barros, Manuel
  • Colombia F6, Singles
    Perez Cortez, Alexander 19:30 Barrientos, Nicolas
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Bagnis F / Schwartzman D S 19:30 Klec I / Sikora A
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Junior O / Telles L 20:00 Clezar G / De Paula F
  • Metz, France, Doubles
    Mahut N / Roger-Vasselin E 20:00 Chardy J / Rosol L
  • Canada F11, Singles
    Kutrovsky, Dimitar 20:00 Volfson, David
  • Canada F11, Singles
    Skripnik, Daniel 20:00 Hochwalt, Tyler
  • Bolivia F1, Singles
    Vellbach, Gustavo 20:30 Morandini Sanches, Lucas
  • Bolivia F1, Singles
    Molina, Luis 20:30 Arreche, Nicolas Alberto
  • Bolivia F1, Singles
    Vrsalovic, Tomislav Saulo 20:30 Portmann, Leandro
  • Bolivia F1, Singles
    Patino, Luis 20:30 Andrade, Yuri
  • Bolivia F1, Singles
    Tsuchiya, Alexandre 20:30 Estevez, Maximiliano
  • USA F25, Singles
    Mcdonald, Mackenzie 20:30 Dadamo, Jeff
  • USA F25, Singles
    Sarkissian, Alexander 20:30 Sandgren, Tennys
  • USA F25, Doubles
    Dome A / Matthews O F 20:30 Gard C-I / Nakagawa N
  • Quito, Ecuador
    Londero, Juan Ignacio 20:40 Arevalo-Gonzalez, Marcelo
  • Campinas, Brazil, Doubles
    Dutra DA Silva D / Zampieri C 21:00 Andreozzi G / Duran G
  • Quito, Ecuador, Doubles
    Beretta D / Cuevas M 21:00 Echazu M / Rivera-Aranguiz G
  • Albuquerque, Singles W-C75-USA...
    Tatishvili, Anna 21:00 Moore, Tara
  • Albuquerque, Doubles W-C75-USA...
    Embree L / Weatherholt M 21:00 LAO D / Sanchez M
  • Colombia F6, Doubles
    Galan Riveros D E / Pallares-Gonzalez M-R 21:00 Ruiz Naranjo P P / Torres O
  • Colombia F6, Doubles
    Bernardi P / Varillas Patino-Samudio J P 21:00 Builes T / Mantilla F
  • Colombia F6, Doubles
    Melano Granados W J / Perafan F 21:00 Amiri F D / Reyes N A
  • Colombia F6, Doubles
    Becerra M / Echavarria R 21:00 Guzman J-P / Hernandez J
  • Canada F11, Doubles
    Seeberger M / Siwy R 21:00 Chawich K / Davanzo K
  • Canada F11, Doubles
    Bunescu S / Ghasemi K 21:30 Major P W / Tabilo A
  • Quito, Ecuador
    Lapentti, Giovanni 22:00 Pella, Guido
  • Bolivia F1, Doubles
    Pini S E / Portmann L 22:00 Bruna E / Nunez Leal V
  • Bolivia F1, Doubles
    Ceppo A / Vellbach G 22:00 Feitt F / Vallebuona D
  • Bolivia F1, Doubles
    Mendoza A / Merino A 22:00 Diaz-Figueroa C / Estevez M
  • USA F25, Doubles
    Caruso S / Massara A 22:00 Davidson P / Reid M
  • Campinas, Brazil
    Ghem, Andre 22:15 Turini, Thales
  • Quito, Ecuador, Doubles
    Krajicek A / Zeballos H 22:20 Jarry N / O'Brien D
  • Albuquerque, Doubles W-C75-USA...
    Cepede Royg V / Irigoyen M 22:30 Chirico L / Zhao C
  • Albuquerque, Doubles W-C75-USA...
    Abaza J / Oudin M 22:30 Duque-Marino M / Maria T
  • Albuquerque, Doubles W-C75-USA...
    Cohen J / Gonzalez M 22:30 Melichar N / Will A
  • Canada F11, Doubles
    Bois M / Juneau I 22:30 Ahmed A / Tomczak T
  • Quito, Ecuador, Doubles
    Demoliner M / Souza J 23:00 Lipovsek Puches T / Struvay E
  • Bolivia F1, Singles
    Banzer, Rodrigo 23:00 Laranja, Augusto
  • Bolivia F1, Doubles
    Jara Unzueta R / Vrsalovic T S 23:00 KU Meza A / Patino L
  • Canada F11, Doubles
    Silverman C / Vega Q 23:00 Johns C / Leduc A
  • Quito, Ecuador, Doubles
    Galdos S / Trungelliti M 23:20 Dellien H / Gomez E

Vanja Udovičić: Morao sam da promenim ime Franjo

Sport

Autor:

Franjo mu pravio probleme. Vanja Udovičić, jedan od najboljih srpskih vaterpolista, otkrio je za hrvatski list Nacional da je zbog svog krštenog imena Franjo u osnovnoj školi dobijao batine i bio šikaniran. Igrač zagrebačke Mladosti ovog leta je podigao priličnu prašinu u srpskoj i hrvatskoj javnosti, jer je sledio primer Igora Milanovića

VATERPOLO, Vanja Udovičić, Franjo, promenio ime sa 15 godina

Franjo mu pravio probleme.
Vanja Udovičić, jedan od najboljih srpskih vaterpolista, otkrio je za hrvatski list Nacional da je zbog svog krštenog imena Franjo u osnovnoj školi dobijao batine i bio šikaniran. Igrač zagrebačke Mladosti ovog leta je podigao priličnu prašinu u srpskoj i hrvatskoj javnosti, jer je sledio primer Igora Milanovića, koji je 1990. Beograd zamenio Zagrebom.

Nije tajna da je otac Davor sinu Vanji Udovičiću, kada se rodio, dao ime Franjo, po dedi. Srpski vaterpolista je Hrvatima objasnio kako je promenio ime sa 15 godina.

- Kad sam se rodio, 1982. godine, svi smo bili u ljubavi, a od 1989. braća su počela da se mrze. To mi nije jasno, jednako kao i to kako su se Srbija i Crna Gora odvojile, ako su u jednoj istoj porodici dva brata predstavljala različito. Jedan kao Srbin, drugi kao Crnogorac - rekao je Vanja Udovičić i dodao:
- Objasnite mi tu izopačenost. Zbog svog imena imao sam problema u školi. Zadirkivali su me, bilo je i fizičkih okršaja, posle čega su moji roditelji odlučili da me zaštite od svega. Tako sam na prelasku iz osnovne u srednju školu promenio ime.

Vanja Udovičić sebe ne vidi kao superstara u Zagrebu.
- Novinari su stvorili takvu sliku o meni pišući da u Zagreb dolazi čarobnjak iz Oza koji će mahnuti svojim čarobnim štapićem i sve će biti dobro. To je nerealna slika, jer Vanja Udovičić nije Mladost. Ovim ne skidam svoju odgovornost.

Srpski reprezentativac ima zanimljivo objašnjenje o vaterpolu kao sportu.
- Uvek kažem, mi smo savremeni gladijatori. Ovo su spartanski napori, potrebna je samodisciplina i samokritika. Mi smo zabava za široke mase - jasan je Udovičić.

Vaspitan kao Jugosloven
Vanja Udovičić je otkrio kako su ga vaspitali roditelji.
- Roditelji su me odgajali kao Jugoslovena. Moja porodica je šarolika, a budući da mi je deda po očevoj strani Italijan, tako sam, osim srpskog i hrvatskog, dobio i italijanski pasoš.


Džungla u Beogradu
Vanja Udovičić veliku zahvalnost za uspeh u životu duguje roditeljima.
- U onakvoj džungli u ono vreme, u Beogradu devedesetih, roditelji su uspeli da me zadrže u vaterpolu - otkriva Udovičić.

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (30)

Pošaljite komentar 

Popularni komentari

  • Snežana

    Snežana

    Nije Hrvat,vaspitan je kao Jugosloven sa genima Srba, Hrvata i Italijana i izabrao je da bude SRPSKI reprezentativac. Svi problemi na ovim prostorima nastaju upravo zbog izvrtanja istine i zato što svako od istine čuje samo ono što želi.Potpuno je isto tući Franju i Vanju proglasiti samo za Hrvata

    86 Odgovori 
  • Žarko

    Žarko

    Vanja Udovičić je pre svega veliki sportista i čovek. On može samo da bude primer svim mladim ljudima jer je uprkos ogromnim naporima koje iziskuje vrhunski sport završio i fakultet. Svojim igrama u nacionalnom dresu on je zadužio ovu zemlju više nego bilo koji šovinista koji mu spočitava broj hrvatskih,italijanskih ili liliputanskih krvn ... više ih zrnaca.Svaka mu čast na svemu što je uradio i želim mu da bude još bolji i uspešniji!

    81 Odgovori 
  • Ma nemoj!

    Ma nemoj!

    To sto mu je deda s oceve strane Italijan, sto mu majka nije Hrvatica i sto je vaspitan kao Jugosloven tebe navodi na zakljucak da je covek Hrvat?!?
    Interesantno! Sta je vama ljudi? Momak je super, a bio bi super i da je Italijan, Hrvat, Srbin, ili sve to zajedno. Ne mozete da mu oprostite sto igra za klub iz Hrvatske? Pa to mu je posao, cista eko ... više nmska racunica. Pozdrav!

    79 Odgovori 

Poslednji komentar

  • Obavještena cura

    Obavještena cura

    Joj ljudi.... sad ste se uhvatili da je kršten u katoličkoj crkvi! :) NEMOJ da se prosipate! Ako je to tačno, kako je bio kum Nikićevoj kćerki - kum mora biti kršten u pravoslavnoj crkvi! :)) A i drugi su ranije objavljivali o tome da li je on Hrvat ili Srbin. On je sportista i to vrhunski... i zato mu svi mogu samo cipele čistiti - kapiten ... više je najuspješnije reprezentacije Srbije, najbolji u Evropi i svijetu, samo u Srbiji ne znaju da prepoznaju kvalitet! :(((

    14 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Zvao sam i Zukorlića i Zilkića da lično uzmu učešća u mom štabu tokom izbora za nacionalne savete Sulejman Ugljanin

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!