DOMINACIJA: Delfini potopili Mađare

Svetsko prvenstvo

Ostali sportovi -
Izabranici Dejana Savića igraju meč za prvo mesto u grupi C i lakši raspored u nastavku Svetskog prvenstva u Barseloni

BARSELONA - Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Mađarsku sa 13:10 (2:3, 5:2, 2:2, 4:3) u drugoj utakmici C grupe prvenstav sveta u Barseloni. Izabranici Dejana Savića su taktički nadmudrili mađarski tim i skoro obezbedili prvo mesto u grupi. Srpski vaterpolisti su na startu prepustili inicijativu Mađarima koji su poveli sa 2:0, a potom i završili četvrtinu sa golom prednosti. U nastavku meča prava kanonada snašla je gol Mađare koji su taj deo igre završili sa pet pogodaka u svojoj mreži, da bi srpski vaterpolisti ponovo primirili tempo i u trećoj četvrtini odigrali "egal". Početak poslednje četvrtine pripao je srpskim vaterpolisitima, koji su poveli sa 2:0, ali su potom Mađari krenuli u ofanzivu, vezali tri gola i bili nadomak izjednačneja (11:10). Tada je Stefan Mitrović hadnokrvno šutirao "iz prve" i pokazao da je igrač za velike utakmice povećavši prednost na 12:10. Odbrana srpskog tima potom je počela da blokira sve udarce mađarske "artiljerije" kao od šale,da bi Slobodan Nikić jednim sjajnim "prebačajem" konačno matirao Mađare. Nikić i Andrija Prlainović su sa po tri gola najefikasniji strelci utakmice, a u strelce su se upisali jos Filip Filipović sa dva , a sa po jednim Duško Pijetlović, Vanja Udovičić, Dušan Mandić, Miloš Ćuk i Stefan Mitrović. Srpski tim u poslednjoj utakmici C grupe u petak pd 9,30 igra protiv Kine.

SRBIJA - MAĐARSKA 13:10

(2:3, 5:2, 2:2, 4:3)

Sudije: Margeta (Slo), Korižna (POL)SRBIJA: B. Mitrović, Mandić, Gocić, Udovičić (K), Ćuk, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, G. Pijetlović. Selektor: Dejan SavićMAĐARSKA: Nađi, Gor Nađi, Madaraš, Batori, Vamoš, Hošnjajski, Adam Deker, Šivoš, Varga, Bedo, Harai, Atila Deker. Selektor: Tibor Benedek

4. ČETVRTINA

13:10 - Treći gol Slobodana Nikića iz isto toliko udaraca.12:10 - Sjajna akcija srpskog tima. Mandić je asistirao Stefanu Mitroviću za dva gola prednosti. Do kraja tri minuta.11:10 - Balaž Harai koristi kontru za seriju Mađara 3:0. Savić traži tajm-aut.11:9 - Deneš Varga postiže svoj treći gol na meču.11:8 - Madaraš smanjuje rezultat pet minuta pre kraja.11:7 - Prlainović iz peterca donosi četiri gola prednosti našem timu.10:7 - Slobodan Nikić postiže svoj drugi gol na meču.

3. ČETVRTINA

9:7 - Miloš Ćuk postiže gol 30 sekundi pre kraja.8:7 - Marton Vamoš koristi igrača više.8:6 - Deneš Varga postiže prvi gol za Mađare u ovoj četvrtini. Do isteka četvrtine 1:48.8:5 - Dušan Mandić postiže prvi gol u trećem periodu. Srbija prvi put u meču ima tri gola prednosti.

2. ČETVRTINA

7:5 - Žabica Andrije Prlainovića 19 sekundi pre kraja drugog perioda za dva gola prednosti.6:5 - Varga je postigao pogodak. Sudije ga nisu priznale u prvom mahu, pošto se učinili da je lopta pogodila prečku. Ipak, posle dodatnih konsultacija su priznali pogodak.6:4 - Prvi put Srbija ima dva gola prednosti na ovom meču.5:4 - Kapiten Vanja Udovičić za novo vođstvo Srbije.4:4 - Madaraš je izjednačio rezultat.4:3 - Duško Pijetlović donosi Srbiji prvo vođstvo u meču.3:3 - Filipović je izjednačio rezultat.

1. ČETVRTINA

2:3 - Marton Vamoš ponovo dovodi Mađarsku u vođstvo, rutinski iskorišćena situacija sa igračem više 20 sekundi pre kraja 1/4.2:2 Prlainović tri minuta pre isteka prve četvrtine postiže izjednačujući pogodak.1:2 - Filip Filipović postiže prvi gol za srpski tim na ovom meču.0:2 - Varga ponovo koristi igrača više i duplira prednost svoje ekipe.0:1 - Sivoš je doneo prednost Mađarima u 2. minutu meča.