Vimbldon - Najduži meč u istoriji tenisa, 59:59 u gemovima

LONDON - Istorija uživo dešava se u Vimbldonu upravo u ovim trenucima! Amerikanac Džon Izner i Nikolas Mej, na terenima u Londonu, igraju najduži meč

džon izner, Nikolas Mej

LONDON - Istorija uživo dešava se u Vimbldonu upravo u ovim trenucima!

Amerikanac Džon Izner i Francuz Nikolas Mau ušli su danas u istoriju, pošto su odigrali najduži teniski meč na Vimbldonu, čak ga još nisu ni završili.
Izner i Mau su, naime, meč prvog kola počeli juče, ali je sinoć posle četiri odigrana seta meč prekinut zbog mraka. Meč je i večeras prekinut zbog mraka i to posle deset sati igre. Istorijski meč na Vimbldonu prekinut je pri rezultatu 59:59 u gemovima u petom setu. U petom setu nema taj-brejka pa se set igra na dva gema razlike. Izner je imao tri meč lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Samo peti set za sada traje sedam sati i šest minuta što je više od do sada najdužeg teniskog meča u istoriji.

Prethodni najduži meč odigran je na Rolan Garosu 2004. godine i trajao je šest sati i 33 minuta između Francuza Fabrisa Santoroa i Andra Klemona. I posle 118 odigranih gemova u petom setu publika nije bila umorna tako da su na kraju skandirali: "Hoćemo još". Prvi set je dobio Mau (6:4), a naredna dva Izner (6:3, 7:6), ali je Francuz sinoć uspeo da izjednači dobivši četvrti set (7:6). Amerikanac je do sada u meču osvojio 333, a Mau 318 poena.