VUJOŠEVIĆ: Promašeni penali odneli pobedu

Nije bilo dovoljno ni plus 15

Košarka -
Crvena zvezda je posle velike borbe slavila s 84:76

BEOGRAD - Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da serija promašenih bacanja crno-belih krajem druge četvrtine odlučila pobednika meča sa Crvenom zvezdom u 21. kolu Jadranske lige.Crvena zvezda je ranije večeras slavila s 84:76."Kraj druge četvrtine, kada smo promašili šest bacanja i jedan zicer, bio je prilično odlučujući. Ti promašaji pokazuju koliko je ova ekipa bila opterećena rezultatom, koliko je želela pobedu. Uspeli su da se pojačanom odbranom vrate u igru, mi smo imali praznih minuta. Ova utakmica pokazuje da je ova mlada ekipa dostigla nivo na kojem je Crvena zvezda, ali nisam zadovoljan rezultatom", rekao je Vujošević.On je najavio konferenciju za novinare povodom dešavanja na Kupu Radivoja Koraća."Između Kupa i ove utakmice svašta se pisalo, neću sada da se vezujem za to, ali ćemo održati konferenciju za štampu posebno o tome. Mislim da će biti interesantno. Kada su bili ravnopravni uslovi, Zvezda je sasvim zasluženo pobedila. Žandarmerija je na nečiju komandu uvela navijače Zvezde, njih oko 400, na meč kada smo mi bili domaćini. Sada smo dobili 30 karata i navijači su smešteni pri vrhu hale zbog neke priče o bezbednosti, pošto je policija odradila posao. Ne valja kada policija i žandarmerija rade svoj posao ponekad. Ako je želja da se odnosi između Zvezde i Partizana dovedu u normalu, mora da se uradi nešto povodom toga. Mislim da skandiranje meni nije spontano i ne može da vodi u tom smeru. Nikada navijaču Partizana nisam rekao vičite ovo ili ono, niti bi me oni poslušali. Videli smo na utakmici u Kragujevcu da je policija dala svoje viđenje, a tek pošto je ona nastavljena oglasila se da to nije bilo njeno tumačenje. Ne može to tako", rekao je trener Partizana i dodao:"I velika sila ima rok trajanja".Trener Crvene zvezde Vlada Vukoičić bio je zadovoljan pobedom."Prvo poluvreme, posebno druga četvrtina jako loša organizacija napada, mnogo izgubljenih lopti, mnogo promašenih šuteva. Partizan je to odlično kažnjavao laganim poenima iz tranzicije, činimi se 19, i rezultat toga bio je +15. Moram da kažem da smo imali malo sreće u tom trenutku, davali smo neke poene, a Partizan promašio šest bacanja u nizu i uspeli smo da spustili na devet razlike, što je možda i odlučilo dalji tok meča. Da je ostala veća razlika pitanje je dali bi mogli i kako bi se vratili", rekao je Vukoičić i dodao:"Odigrali smo praktično sa tri beka - Nelson, Radivojević, Rakočević. Hteli smo da uspostavimo bolju kontrolu napada, i mislim da nam se isplatilo. Uspevali smo da dođemo do poena, što sa bacanja, što iz same igre. Sdruge strane, uspeli smo i da iskontrolišemo odbranu".