ZAVRŠIO TRKU: Milanko Petrović 50. na 50 kilometara!

Rusi osvojili sve tri medalje

Ostali sportovi -
Petrović je 50 kilometara prešao za jedan čas, 53 minuta, 35 sekundi i 10 stotinki

SOČI - Srpski takmičar Milanko Petrović osvojio je 50. mesto u skijaškom trčanju slobodnim stilom na 50 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.Petrović je ostvario vreme od jedan čas, 53 minuta, 35 sekundi i 10 stotinki. Sve tri medalje pripale su ruskim takmičarima. Zlato je pripalo Aleksandru Legkovu (1:46:55.2), srebro Maksimu Vulegžaninu (1:46:55.9), a bronza Iliji Černosovu (1:46:56.0).Trku je završilo 60 skijaša, a šestorica njih je odustalo.Ovo je bio Petrovićev poslednji nastup na ZOI u Sočiju. On je u kros kantriju na 15 kilometara bio 77, u trci na 20 kilometara i u sprintu na 10 kilometara osvojio je 69. mesto, dok je u kvalifikacijama u sprintu u skijaškom trčanju ostvario 63. vreme.