Zlatić juriša na novu medalju

Finale

Ostali sportovi -
Zlatić se plasirao u finale i stekao priliku da osvoji drugu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Andrija Zlatić plasirao se danas u finale Olimpijskih igara u disciplini 50 metara malokalibarski pištolj, dok je Damir Mikec bio 16. u kvalifikacijama. Finale, u kojem će Zlatić imati priliku za drugu medalju na Igrama u Lodnonu, je u 13.30.

On je bio treći u kvalifikacijama sa 564 pogođena kruga, pet manje od prvoplasiranog Jung Rae Čoija iz Južne Koreje. Mikec je imao 558 krugova, ali mu to nije bilo dovoljno za plasman među osam najboljih.

Zlatić je 28. jula osvojio bronzanu medalju u disciplini 10 metara vazdušni pištolj. Posle njega srebrnu medalju, ukupno 100. za Srbiju u istoriji OI, juče je osvojila Ivana Maksimović u disciplini 50 metara malokalibarskom puškom trostav.