Zvezda jedva izbegla bruku

Liga Evrope

Crveno-beli na poluvremenu vodili 3:0 protiv Naftana, da bi do kraja jedva sačuvali pobedu na gostovanju u Vitebsku

Smeju se, a plakali bi.Fudbaleri Crvene zvezde danas su već mogli da očekuju rivala u nastavku kvalifikacija za Ligu Evrope. Umesto toga, moraće da strepe i u revanšu protiv inače prosečne ekipe Naftana, pošto su na gostovanju u Belorusiji pobedili 4:3 (3:0)Darko Lazović je sam igrao prvih 45 minuta. Jedino je Čačanin na terenu ličio na fudbalera, što mu je u konkurenciji saigrača i zbunjenih domaćina omogućilo da sprovodi pravi teror nad odbranom rivala.Najpre je iz kornera asistirao Kasalici, koji je glavom na prvoj stativi doveo Zvezdu u vođstvo. Strelac je potom ušao u gol-šansu, koju je materijalizovao spretni Milunović, da bi isti igrač kasnije opet dao gol, pogađate, na dodavanje Lazovića.Usledilo je poluvreme koga će se, ako imaju obraza, stideti svi igrači tima s Marakane. Dopustili su rekreativcima, koji čak nisu igrali na svom stadionu, da ih ponize i ugroze sigurnu pobedu. Dok su se primadone u crvenim dresovima šepurile na terenu, Belorusi su im dali dva komada - oba rezervista Havruška, a onda su naterali Bajkovića da čupa loptu s gol-crte.Već u sledećem napadu Kasalica smiruje veselu domaću publiku drugim golom, ali napad Zvezde nije mogao da igra toliko koliko je odbrana bila šuplja, pa je na asistenciju kapitena Mikića još jedan rezervista, Žuravski, matirao golmana gostiju.

Navijali i RusiBeograđani su imali i podršku vernih navijača u dalekoj Belorusiji, a na tribinama stadiona u Vitebsku našle su se i pristalice moskovskog Spartaka. U pitanju su navijači jednog od dva Zvezdina bratska kluba, među kojima je i grčki Olimpijakos.

„Igraj i bori se“ na dresuCrvena zvezda juče je igrala u crvenim dresovima, dok će u revanšu nastupiti u prepoznatljivoj crveno-beloj opremi na pruge. Jedan od zanimljivijih detalja na novom dresu je i poruka izvezena na kragni, na kojoj piše: „Igraj i bori se“, kako glasi jedna od navijačkih pesama „delija“.