KORAK BLIŽE TITULI: Džeko i Ture srušili Kristal Palas

Nova pobeda Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Kristal Palas sa 2:0 u 36. kolu Premijer lige i veoma su blizu osvajanja šampionske titule

LONDON – Fudbaleri Mančester sitija savladali su Kristal Palas sa 2:0 u 36. kolu Premijer lige i veoma su blizu osvajanja četvrte šampionske titule u istoriji kluba. Dva kola pre kraja Premijer lige Siti je treći na tabeli, sa tri boda manje od Liverpula, ali Građani imaju utakmicu manje. Čelsi je nešto ranije u nedelju savladao Liverpul sa 2:0, pa sada sve zavisi od Sitija. Posle poraza u derbiju Liverpul i dalje ima 80 bodova, Čelsi ima dva boda manje, dok Siti sada ima 77 bodova. Siti je bliži tituli s obzirom na činjenicu da ima bolju gol razliku, kao i bolji međusobni skor sa Liverpulom. Siti je na Selhrst Parku rutinski stigao do 24 trijumfa u prvenstvu, a pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu. Gosti su poveli već u 4. minutu golom Edina Džeka, da bi konačan rezultat fantastičnim golom postavio Jaja Ture u 43. minutu.

Aleksandar Kolarov Mančester siti Mančester sitija Evertonu Aston Vilom Vest Hema Liverpul Kristal Palasa Enfildu Njukaslom