MINIMALAC CRNO-BELIH: Fofana srušio Bežaniju i odveo Partizan u osminu finala Kupa

Rutinski trijumf

Fudbal -
Fudbaleri Partizana plasitrali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na stadionu Obilića savladali ekipu Bežanije sa minimalnih 1:0

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana plasitrali su se u osminu finala Kupa Srbije.Partizan je u šesnaestini finala, kao gost na stadionu Obilića, savladao ekipu Bežanije sa minimalnih 1:0.Jedini gol na meču postigao je Ismael Fofana u 37. minutu. Posle kombimacije Lazovića i Vulićevića na desnoj strani, bek crno-belih odlično centrira, a Fofana rutinski glavom trese mrežu.U nastavku meča obe ekipe su po jednom pogađale okvir gola, ali nije bilo promene rezultata.Crvena zvezda je u večernjem terminu, na Marakani, indentičnim rezultatom savladala Borac iz Čačka.TOK MEČA

Do 37. minuta velikih prilika nije bilo, ali tada Partizan stiže do vođstva – Lazović je dobro video Vulićevića na desnoj strani, bek dobro centrira, a Ismael Fofana glavom šalje loptu u mrežu.

Bežanija: Ostojić, Luis Gustavo, Mustur, Matović, Milić, Stanovčić, Kovačević, Brujić, Jelić, Đoković, Šaka

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Petrović, Ćirković, Stanković, Marković, S. Ilić, A. Živković, Ninković, Lazović, Fofana

Rezultati 1/16 finala Kupa Srbije:Proleter NS – Donji Srem 0:0 (0:0) - 4:3 posle penalaDorćol – Radnički 1923 0:1 (0:1)Trepča – Vojvodina 0:1 (0:0)Spartak – Radnik Surdulica 1:0 (1:0)Semendrija 1924 – OFK Beograd 0:2 (0:1)Jedinstvo putevi – Rad 0:3 (0:1)Inđija – Javor Matis 2:1 (0:0)Jagodina – BSK Borča 4:0 (2:0)Moravac Orion – Radnički Niš 0:1 (0:0)Sloga PM – Novi Pazar 1:0 (0:0)Voždovac – Sloga Kraljevo 3:2 (1:2)Bežanija – Partizan 0:1 (0:1)Sloboda Point - Sinđelić 1:1 (0:0) - posle penala 4:3Napredak - Metalac 0:0 (0:0) - posle penala 2:4Crvena zvezda - Borac Čačak 1:0 (0:0)Čukarički - Mladost Lučani 3:2 (3:2)