POBEDA ZA MIRAN REVANŠ: Partizan sa tri gola ispratio Toršavn na Farska ostrva

Uspešan start sezone

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Toršavna sa 3:0, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pa će revanš meč na Farskim Ostrvima biti samo formalnost

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Toršavna sa 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-beli su tako otvorili novu sezonu ubedljivom pobedom i praktično rešili pitanje pobednika već u Humskoj, pa će revanš meč na Farskim Ostrvima biti samo formalnost. Dvostruki strelac za Partizan bio je Danko Lazović, u 14. i 64. minutu, dok je konačan rezultat postavio Petar Škuletić u 71. minutu. Lazović je bio asistent kod trećeg pogotka crno-belih.Navijači Partizana razvili su u drugom poluvremenu transparent u znak sećanja na nedavno preminulog barda našeg glumišta Borivoja - Bore Todorovića, inače velikog navijača crno-belih. Revanš meč se igra na Farskim Ostrvima 22. jula od 20 časova.Partizan će već u petak 18. jula saznati ko će mu biti rival u eventualnom trećem kolu kvalifikacija. Prvi mečevi naredne faze Lige šampiona na programu su 30. jula, dok se revanši igraju 6. avgusta.Crno-bele je u Humskoj bodrio i nekadašnji prvotimac Lazar Marković, koji je u utorak i zvanično postao novo pojačanje engleskog Liverpula. On je za Partizan igrao do 2013. godine, a posle samo jedne sezone u portugalskoj Benfiki preselio se na Enfild.

TOK MEČA22:3 - Kraj utakmice!Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Toršavna sa 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-beli su tako praktično već rešili pitanje pobednika, pa će revanš meč 22. jula na Farskim Ostrvima biti samo formalnost22:30 (86.) - Udarac BrašancaPokušao je brašanac sa oko 25 metara, a golman Toršavna samo odbija loptu na koju kreće Živković. Međutim na kraju Gestson ipak hvata loptu, ali je dobio nezgodan udarac u tom duelu.22:19 (75.) - Grobari odali poštu Bori Todoroviću

22:15 (71.) - Gooooool, Partizan vodi 3:0!Škuletić je glavom matirao golmana Toršavna, posle asistencije Danka Lazovića.

22:08 (64.) - Gooooool, Partizan vodi 2:0!
22:06 (62.) - Ofanziva Partizana

Kvalifikacije za Ligu šampiona 2. kolo

Valeta (Malta) - Karabah (Azerbejdžan) 0:1 Slovan (Slovačka) - TNS (Vels) 1:0 Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 2:0 Bate (Belorusija) - Skenderbeg (Albanija) 0:0 Zrinjski (BiH) - Maribor (Slovenija) 0:0 Santa Koloma (Andora) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0:1 Rabotnički (Makedonija) - Helsinki (Finska) 0:0 Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Žalgiris (Litvanija) 2:0 Kliftonvil (S.Irska) - Debrecin (Mađarska) 0:0Partizan (Srbija) - HB Toršavn (Farska Ostrva) 3:0 Sparta (Češka) - Levadija (Estonija) 7:0 Rejkjavik - Seltik 0:1Sreda

Malme (Švedska) - Ventspils (Letonija)Ludogorec (Bugarska) - Didelanž (Luksemburg) Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Aktobe (Kazahstan)Stromsgodset (Norveška) - Steaua (Rumunija) Legija (Poljska) - Sent Patriks (Irska)

Revanš susreti na programu su sledeće sedmice.

22:01 (57.) - Ponovo Lazović 21:59 (55.) - Atraktivan pokušaj Lazovića 21:55 (51.) - Prvi žuti karton 21:54 (50.) - Dobar centaršut Lazovića 21:51 (47.) - Udarac Pantića 21:50 (46.) - Počelo je drugo poluvreme

II poluvreme21:31 - Završeno je prvo poluvremeFudbaleri Partizana na odmor odlaze sa vođstvom od 1:0. Crno-beli su poveli golom Danka Lazovića u 14. minutu, ali do kraja poluvremena, bez obzira na inicijativu, nisu uspeli da dupliraju tu prednost. S druge strane, igrači Toršavna u prvih 45 minuta igre nisu uputili nijedan udarac na Lukačev gol. 21:26 (41.) - Udarac DrinčićaPokušao je Drinčić da iznenadi golmana Gestsona udarcem iz daljine, ali je on bio oprezan i dobro interveniše. 21:24 (39.) - Lep potez LazovićaLazović je proigrao Škuletića petom, ali napadač Partizana Partizana nekontrolisano šutira pored gola.21:20 (35.) - Prodor GrbićaLepo je prošao Grbić kroz odbranu gostiju posle duplog pasa sa Škuletićem, ali mu lopta beži pa odbrana Toršavna stiže da interveniše.21:15 (30.) - Crno-beli kontrolišu situacijuFudbaleri Partizana rutinski kontrolišu dešavanja na terenu. Gosti sa Farskih Ostrva u prvih pola sata igre nisu uputili nijedan udarac ka golu crno-belih.

21:09 (24.) - Veliki promašaj GrbićaLazović je centrirao sa desne strane i odlično pronalazi Grbića na suprotnoj strani, ali je on očajno šutirao pored gola. 21:06 (21.) - Prva neprijatnost pred golom PartizanaKapiten Benjaminsen je s leve strane poslao loptu u kazneni prostor, ali dvojica igrača Toršavna ne stižu do lopte koja na kraju završava u gol-autu.21:05 (20.) - Preti i ŠkuletićNova Šansa za Partizan, ali Škuletić šutira pravo u golmana Gestsona koji sigurno hvata loptu.21:03 (18.) - Novi korner za crno-belePonovo je bilo opasno po gol Toršavna. Posle kornera sa desne strane Trajković šutira glavom, ali to radi veoma neprecizno.20:59 (14.) - Gooooool, Partizan vodi 1:0!Brašanac je izveo korner s leve strane, a u gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snalazi iskusni Danko Lazović koji šalje loptu u mrežu.

20:56 (11.) - Drinčić pogađa živi zid 20:54 (9.) - Interveniše golman Gestson 20:46 (2.) - Prva prilika za Partizan 20:45 (1.) - Počela je utakmica

20:40 - Adut Partizana Crno-beli za razliku od prethodnih godina u nove kvalifikacije za Ligu šampiona ulaze sa istim timom koji je završio prošlu sezonu.20:35 - Lepo vreme u BeograduVreme u Beogradu je toplo, a temperatura je u 20:00h bila 25°C, uz vlažnost vazduha od skoro 50% i malu oblačnost.

20:30 - Marko Nikolić: Favoriti smo Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je da će njegova ekipa preuzeti ulogu favorita protiv Toršavna u kvalifikacijama za Ligu šampiona.20:27 - Navijači stižu na stadion Partizana

20:25 - Sudi četvorka iz LuksemburgaGlavni sudija meča je Sven Bindels iz Luksemburga, a asistiraće mu zemljaci Žoao Paulo Vivas i Rikardo Mores, dok je četvrti sudija Frank Burnjon.

20:20 - Pet pobeda Toršavna Toršavn je na 44 evropske utakmice ostvario je samo pet pobeda. Farani su 2010. godine uspeo da savlada ekipu Red Bul Salcburga sa 1:0, ali tek posle poraza od 5:0 u prvom meču.20:15 - Prvi put protiv Farana Partizan prvi put u Evropi igra protiv kluba sa Farskih Ostrva. Toršavn u prvenstvu posle 15 kola zauzima drugo mesto na tabeli, sa sedam bodova zaostatka za gradskim rivalom B36.20:10 - Miloš Jojić: Srećno

20:05 - Sastavi timovaPartizan: Lukač, Vulićević, Stanković, Trajković, Petrović, Brašanac, Drinčić, Pantić, Grbić, Škuletić, Lazović. Toršavn: Gestson, Joensen, Davidsen, Holm, Santos, Vantsdal, Jensen, Benjaminsen, Emundson, Mouritsen, Davidsen. 20:00 - Crno-beli bez Ilića i Volkov U timu Partizana neće biti jedino pojačanje Partizana štoper Branko Ilić, kao ni povređeni Vladimir Volkov.

Fudbaleri Partizana igraju protiv ekipe Toršavna u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-beli protiv rivala sa Farskih Ostrva ujedno otvaraju novu sezonu. Utakmica se igra na stadionu Partizana u Humskoj, od 20:45 časova. Crno- beli se nadaju trećem plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona. Crvena zvezda je prošle sezone osvojila titulu šampiona Srbije, čime je posle šest godina prekinula dominaciju Partizana. Međutim, crno-beli su ponovo dobili priliku da igraju u kvalifikacijama za Ligu šampiona pošto je UEFA diskvalifikovala crveno-bele zbog kršenja pravilnika o finansijskom fer-pleju. S druge strane Toršavn je do kvalifikacija za elitno takmičenje stigao zahvaljujući tituli osvojenoj prošle godine. To je ujedno najstariji i najuspešniji klub sa Farskih Ostrva. Revanš meč se igra na Farskim Ostrvima 22. jula od 20 časova.