KRAJINOVIĆ DONEO DRUGI POEN: Srbiju pobeda deli od opstanka u Svetskoj grupi DK

Na korak od cilja

Tenis -
Srbija posle prvog dana u Bangaloru vodi 2:0 protiv Indije i za opstanak u Svetskoj grupi neophodna joj je još jedna pobeda.

BANGALOR - Muška teniska reprezentacija Srbije povela je 2:0 protiv Indije u meču baraža za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.Srbija posle prvog dana u Bangaloru vodi 2:0 protiv Indije i za opstanak u Svetskoj grupi neophodna joj je još jedna pobeda.Dušan Lajović je ranije danas doneo prvi poen Srbiji, pošto je pobedio Indijca Jukija Bambrija. Filip Krajinović je potom nadigrao Somdeva Devarmana 3:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:3, 6:2.U subotu je na programu meč dublova. Za Srbiju će igrati Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić, dok će za domaćina nastupiti Rohan Bopana i Leander Paes.U nedelju su na programu dva preostala singla. Prvo će na teren Devarman i Lajović, a onda na teren izlaze Bambri i Krajinović.TOK MEČAIV set

Krajinović je napravio brejk već na startu četvrtog seta. Srpski teniser je potom na svoj servis stigao do 2:0, a onda je imao prilike za novi brejk. Međutim, Indijac se izvukao i smanjio na 2:1. Krajinović je poveo 3:1, a onda je Devarman smanjio na 3:2. Naš teniser je potom osvojio još tri gema i zasluženo je stigao do pobede.III setKrajinović je imao problema samo na startu trećeg seta. Srpski teniser je potom preuzeo inicijativu i treći set dobio rezultatom 6:3. Naš teniser je u ovom delu meča odlučujući brejk napravio u šestom gemu.II setDevarman je bolje ušao u drugi set i u trećem gemu napravio je brejk, a onda je na svoj servis stigao do 3:1. Krajinović je propustio šansu da napravi ribrejk, ali se Indijac izvukao i poveo s 4:2. Srpski teniser je izjednačio na 4:4, a onda je Devarman napravio novi brejk. Indijac je potom na svoj servis došao do 1:1 u setovimaI setKrajinović je odlično ušao u meč i za samo 27 minuta dobio prvi set. Srpski teniser je svom rivalu prepustio samo jedan gem za vođstvo od 1:0 u setovima.TOK MEČA