TUGA: Srpkinje posle produžetaka ostale bez bronze

Malo je nedostajalo

Ostali sportovi -
Mađarska je pobedila Srbiju rezultatom 41:38
1 / 4

BEOGRAD - Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su danas u Beogradu posle produžetaka poražene od Mađarske, 41:38 (33:33, 19:21) u meču za treće mesto. Najefikasnije u timu Srbije bile su Andrea Lekić, Svetlana Ognjenović i Biljana Filipović sa po sedam golova. Mađarice je predvodila Viktorija Redei sa devet golova. Prvo poluvreme obeležila je loša igra u odbrani obe ekipe, a Mađarice su prednost na kraju prvog dela imale pre svega jer su iskoristile to što su tri puta imale igračicu više. Golman srpske reprezentacije Katarina Tomašević u prvom poluvremenu imala je samo jednu odbranu, a Jovana Risović, koja je na golu stajala pet minuta, nije imala nijednu. U osmom minutu nastavka igre Srbija je golom Katarine Krpež uspela da izjednači (24:24), ali su Mađarice ponovo stekle prednost koju nisu ispuštale sve do pred kraj utakmice. Tada je Srbija, minut pred kraj regularnog dela, golom Slađane Pop-Lazić došla do izjednačenja (33:33). Mađarice su potom ponovo povele, ali je Svetlana Ognjenović 10 sekundi pre kraja pogotkom sa krila obezbedila svom timu produžetke. Srpske rukometašice su vodile tokom prvog produžetka, pa i na početku drugog, ali su Mađarice sa četiri uzastopna gola ipak došle do pobede i bronzane medalje. Na početku utakmice u Kombank arena bilo je nekoliko hiljada ljudi, ali se hala popunjavala kako je meč odmicao, pa je pred kraj bilo oko 10.000 gledalaca.Utakmicu u Kombank areni posmatrao je i predsednik Srbije Tomislav Nikolić u društvu supruge Dragice i ministarke sporta Alise Marić.Srbija - Mađarska 41:38 (21:19, 33:33)Sudije: Gousko i Repkin (Belorusija)Srbija: Risović (3 odbrane), Tomašević (6 odbrana), Krpež 1 gol, Popović 4, Lekić 7, Damnjanović 2, Erić 3, Rajović, Pop-Lazić 1, Ognjenović 7, Filipović 7, Nišavić 1, Milošević 2, Stoiljković, Liščević, Dmitrović 3Mađarska: Her (2 odbrane), Kiš (8 odbrana), Triščuk, Verten 2, Šučanski 3, A. Kovačič, Vince 3, Bulat, Gerbic 6, Klivinji, Samoranski 3, Redei 9, Bodi 1, Sekereš 3, Kovačič 3, Tomori 8TOK UTAKMICE

II produžetak70. minut - Novi gol za Mađarsku69. minut - Dva gola za Mađarsku, 40:3768. minut - Mađarska ponovo vodi, 38:37. Faul u napadu za Srbiju66. minut - Redei za 37:37

I produžetak65. minut - Lekićeva vraća prednost Srbiji, 37:3664. minut - Redei za 36:35, ali pnovo izjednačenje, 36:36

63. minut - Mađarska ponovo vodi, 35:34. Lekićeva uzvraća, 35:3562. minut - Naša selekcija ne koristi napad.61. minut - 34:33 za Srbiju, Mađarska uzvraća, 34:34

II poluvreme60. minut - Mađarska traži tajm-aut i 10 sekundi za poslednji napad. Ostaje 33:33, produžeci će odlučiti o bronzanoj medalji60. minut - Mađarice vode 33:32, ali Srbija 12 sekundi pre kraja izjednačuje na 33:3359. minut - Izjednačenje, 32:3258. minut - Popovićeva pogađa i smanjuje na 32:3157. minut - Filipovićeva pogađa prečku56. minut - Nema promena rezultata. Srpske rukometašice imaju problem u napadu, Bošković traži tajm-aut54. minut - Mađarska vodi 32:30, a Lekićeva ne pogađa 52. minut - Biljana Filipović posle dužeg vremena, 31:30. Krpež u kontri pogađa prečku51. minut - Lekić sa sedam metara, 30:29 za Mađarsku. Gošće uzvraćaju, 31:2949. minut - Greške oba tima. Još 10 minuta do kraja47. minut - Erić smanjuje na 30:2846. minut - Nova greška u napadu srpskog tima, a Mađarice pogađaju, 30:27. Bošković konačno traži tajm-aut45. minut - Mađarska vodi 29:2743. minut - Gerbic sa sedam metara, 27:26. Greška srpskog tima u napadu, a Mađarice su neumoljive, 28:2642. minut - Filipović sa 10 metara za 26:2640. minut - Mađarska vodi 26:24, ali Erićeva smanjuje, 26:2539. minut - Gerbic sigurna. Mađarska ponovo vodi, 25:2438. minut - Krpež konačno pogađa, 24:2437. minut - Damnjanovićeva zaradila isključenje na dva minuta. Jelena Risović brani udarac Mađarica36. minut - Dmitrovićeva smanjuje na 24:2334. minut - Gošće drže dva do tri gola prednosti, 24:2231. minut - Mađarska ponovo stiže do tri gola viška, 22:19.

I poluvreme30. minut - Prvo poluvreme je završeno vođstvom Mađarske, 21:1929. minut - Srbija smanjuje na 19:17, ali su Mađarice neumoljive, 20:17. Lekićeva uz dosta sreće smanjuje na 20:1827. minut - Obe reprezentacije postižu po jedan gol, a Srbija ne koristi napad. Mađarska vodi 19:1625. minut - Gerbic sigurna za 16:15. Sedmerac za Srbiju, ali Mađarica brani. Gošće imaju igračicu manje, ali im to ne smeta i prvi put imaju dva gola prednosti, 17:1524. minut - Mađarska vodi, 15:14, ali Jelena Nišavić pogađa sa krila, 15:1522. minut - Naš tim ponovo ima igračicu manje, Mađarice izjednačuju na 13:13, ali Dmitrović pogađa za 14:13. Mađarice ponovo precizne, 14:1421. minut - Damnjanović pogađa za 12:12, a onda još jedan gol za 13:1219. minut - Mađarska kažnjava svaku grešku srpskog tima i dolazi do vođstva od 12:1118. minut - Popović donosi prednost Srbiji, a Tomori pogađa za 11:1117. minut - Izjednačenje, 10:10. Srbija ponovo ima igračicu manje, a Bošković traži tajm-aut16. minut - Greška u napadu srpskog tima, Tomori smanjuje na 10:915. minut - Filipovićeva postiže još jedan gol za Srbiju, 10:7, ali Redei smanjuje na 10:814. minut - Mađarska smanjuje na 9:7. Tomori je strelac13. minut - Ognjenovićeva pogađa za 9:6, a selektor Mađarske traži tajm-aut12. minut - Isključenje za Damnjanović, Mađarice ne koriste napad11. minut - Biljana Filipović i Ivana Milošević postižu dva gola, Srbija vodi 8:610. minut - Obe reprezentacije postižu po gol, 6:69. minut - Novi gol za Srbiju, ali Mađarice ponovo pogađaju za 5:5.7. minut - Jelena Popović za 4:3, ali Tedei preko bloka Srbije, 4:46. minut - Adrea Lekić donosi novo vođstvo Srbiji, 3:2. Kovačić uzvraća za 3:3.5. minut - 2:1 za Mađarsku, ali Ognjenovićeva iz kontre pogađa za 2:23. minut - Ledei za 1:12. minut - Jelena Popović uz pomoć mađarskog golmana postiže gol1. minut - Prvi napad na meču ima Srbija.

U toku je izvođenje himni. Prvo je izvedena himna Mađarske, a potom i srpska himna. Poseta je slaba, a na tribinama ima nekoliko hiljada gledalaca. Rukometašice Srbije sa tribina bodrio je i predsednik Tomislav Nikolić.