PROŠLI REAL I ČELSI: Madriđani bez Ronalda odoleli Dortmundu, novi preokret Čelsija

Četvrtfinale Lige šampiona

U polufinale Lige šampiona plasirali su se fudbaleri Reala i Čelsija

Prvi polufinalisti fudbalske Lige šampiona su fudbaleri Reala i Čelsija.Real je poražen na gostovanju u Dortmundu sa 2:0, ali je prošao dalje zahvaljujući pobedi iz prvog meča. "Kraljevski klub" je prošle nedelje u Madridu slavio rezultatom 3:0.Čelsi je priredio novu senzaciju pošto je na svom "Stamford Bridžu" nadoknadio dva gola deficita iz prvog meča sa Pari Sen Žermenom. Plavci su slavili sa 2:0, a u polufinale su prošli zahvaljujući golu u gostima, jer su u Parizu poraženi sa 3:1.

Čelsi je do novog velikog preokreta stigao golovima dvojice rezervista Šurla i Demba Be. Domaći tim je poveo u 32. minutu kada je posle Ivanovićevog auta, Luiz spustio loptu Šurleu koji pogađa za 1:0.Uprkos velikoj inicijativi Čelsi je do pobedonosnog gola stigao tek u 88. minutu, kada je Demba Ba posle velike gužva pred golom zatresao mrežu Pari Sen Žermena i tako odveo svoj tim u polufinale.Tako se ponovila priča iz 2012. godine kada je Čelsi protiv Napolija, u drugoj utakmici, nadoknadio 1:3 i na kraju osvojio Ligu šampiona.S druge strane Real je stigao na korak od ambisa pošto je gubio sa 2:0, ali je Madriđane u završnici meča izvukao sjajni golman Iker Kasiljas.Nadu Dortmundu dao je Marko Rojs koji je već u prvom poluvremenu posrtigao dva gola - u 24. i 37. minutu. Domaći tim je u nastavku pogodio i stativu i prečku, ali je preokret na kraju izostao.U sredu od 20.45 časova sastaju se Atletiko Madrid –Barselona i Bajern - Mančester junajted.

Tekstualni prenos

23:35 - Klop: Subotić mi je posle meča rekao da je ponosan na tim Trener Borusije Jirgen Klop bio je ponosan na ekipu posle eliminacije iz Lige šampiona. "Kada sam 'bacio kosku' našem povređenom igraču Nevenu Subotiću posle utakmice, rekao mi je koliko je ponosan jer je deo ove ekipe, i to je moje viđenje svega ovoga", rekao je Klop.

Prema zvaničnim podacima UEFA, njegov tim je pretrčao čak 124,407 metara, 10,012 metara više nego madridska ekipa.

"Momci su želeli da odu dalje, nismo bili u stanju da prikažemo ovakvu igru u Madridu, ali sada smo bili sposobni za maksimum. Mogao bi da se napravi veliki video snimak ove utakmice, i da se prikazuje svakom ko izgubi prvi meč sa 3:0", rekao je u svom stilu nadahnuti Klop.

23:25 - Demba Ba: Srećan sam zbog gola

Strelac drugog pogotka u pobedi nad Pari Sen Žermenom od 2:0, vrednog plasmana u polufinale Lige šampiona ukupnim rezultatom 3:3 (pravilo gola u gostima), junak čete Žozea Murinja Demba Ba je bio oduševljen ulogom heroja Stamford Bridža."Sve se izdešavalo veoma brzo, bio sam na travi i kada sam pogledao lopta je bila u mreži. Samo sam uradio ono što moram kada se nađem u šansi, a svi smo bili vrlo radosni. Nisam imao toliko prilika koliko sam želeo ove sezone, ali sam srećan što sam je dobio baš na ovom meču", rekao je Demba Ba.

TOK MEČA

21.37 - Sve je gotovo, Real i Čelsi su u polufinalu!Fudbaleri Reala preživeli revanš meč sa Borusijom. Milioneri su na svom stadionu slavili sa 0:2, ali Kraljevski klub ide dalje zahvaljujući pobedi u Madridu od 3:0. Žoze Murinjo je u Londonu režirao novi veliki preokret Čelsija. Plavci su bili na pragu eliminacije posle poraza u Parizu od 1:3, ali su u revanšu dobili PSŽ sa 2:0. Na kraju se ispostavilo da je ključni gol za Čelsi bio pogodak Azara iz penala u prvom meču (21.30) 88. minut - Gooooool! Čelsi vodi 2:0!Posle velike guževe Demba Ba pogađa mrežu PSŽ-a i donosi Čelsiju toliko priželjkivano vođstvo od 2:0. "Stamford Bridž" je eksplodirao, ovaj rezultat vodi plavce u polufinale Lige šampiona. Izgleda da se istorija zaista ponavlja.

(21.20) 77. minut - Kavani propušta šansu utakmice (21.14) 71. minut - Pritisak Dortmunda (21.09) 66. minut - Stativa i za Dortmund

(21.01) 56. minut - Ivanović preskače polufinaleBranislav Ivanović ruši Matuidija na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton.On zbog toga neće igrati u polufinalu čak i ako Čelsi prođe dalje.(21.58) 54. minut - Prvo stativa, pa prečka za Čelsi Fudbaleri Čelsija u dva minuta dva puta pogađaju okvir gola. Posle šuta Šurlea u 52. minutu lopta je očešala stativu, da bi dva minuta kasnije Oskar ozbiljno uzdrmao prečku.

(21.50) 49. minut - Šansa za Real Drugo poluvreme počelo je prilikom za Real. Šutirao je Geret Bejl, ali je golman Vajdenfeler bez problema zaustavio njegov udarac. U nastavku u igri je i Isko, koji je zamenio Iljaramendija.(21.47) 46. minut - Nastavljene su utakmiceFudbaleri Dortmunda i Čelsija moraju da postignu još po jedan gol ukoliko žele da izbegnu eliminaciju. Novi pogodak Nemcima obezbeđuje produžetak, dok bi plavci u tom slučeju prošli u polufinale Lige šampiona.II poluvreme(21.34) - Završena su prva poluvremenaPosle prvih 45. minuta igre Dortmun vodi sa 2:0 protiv Reala, dok Čelsi ima prednost od 1:0 protiv PSŽ-a (21.22) 37. minut – Gooooool! Dortmund vodi 2:0!

(21.17) 32. minut – Gooooool! Čelsi vodi 1:0
(21.09) 24. minut – Gooooool! Dortmund vodi 1:0
(21:04) 18. minut - Šurle zamenio Azara

(21.02) 17. minut - Di Marija se okliznuo, Vajdenfeler odbranio

(21.01) 16. minut - Penal za Real
(20.55) 10. minut – Bez uzbuđenja u prvih deset minuta (20.45) 1. minut - Počele su obe utakmice 20.30 - Jojić i Ivanović starteri

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović očekivano je u startnoj postavi Čelsija, dok će Miloš Jojić protiv Reala prvi put zaigrati u startnoj postavi Borusije. Evo sastava timova: Čelsi: Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Luiz, Lampard, Vilijan, Oskar, Azar, Eto. PSŽ: Sirigu, Žale, Silva, Aleks, Maksvel, Mota, Matuidi, Verati, Lukas, Kavani, Lavezi. Dortmund: Vajdenfeler, Pišček, Fridrih, Humels, Durm, Jojić, Kirh, Groskrojc, Mkhitarijan, Rojs, Levandovski. Real: Kasiljas, Karvahal, Pepe, Ramos, Koentrao, Iljaramendi, Ćabi Alonso, Modrić, Di Marija, Benzema, Bejl.20.15 - Dobrodošli na Kurir sport!Prvi revanš mečevi četvrtfinala Lige šampiona počinju za pola sata.