INDIJAN VELS: Đoković posle drame savladao Iznera i izborio finale protiv Federera

Prvi Masters sezone

Tenis -
Srpski teniser izborio četvrto finale na prvom Mastersu sezone

INDIJAN VELS - Srpski teniser Novak Đoković savladao je Džona Iznera u polufinalu Mastersa u Indijan Velsu sa 2:1 (7:5, 6:7(2), 6:1) i izborio finale protiv Rodžera Federera.

Spektakularno finale na programu je oko 22 časa u nedelju uveče. Biće to 33. klasiko dvojice velikih tenisera.

NOVAK ĐOKOVIĆ - DŽON IZNER 2:1 (7:5, 6:7(2), 6:1)

Novak Đoković, Foto: Beta/AP

00:07 - Gotovo, Novak izborio finale protiv Federera!

Novak Đoković će četvrti put u karijeri igrati finale Indijan Velsa. Rutinskim sedmim gemom u trećem setu Đoković je ostvario pobedu protiv Iznera posle velike drame u finišu drugog seta.

00:05 - Drugi brejk Đokovića u trećem setu

Čini se da je došao konačno red da Đoković pobedi u ovom meču. Drugi brejk na servis Iznera i vođstvo od 5:1.

23:57 - Konačno, Đoković potvrdio brejk - 4:1

Sa puno muka srpski teniser je osvojio svoj servis. Đoković je spasao jednu brejk šansu Iznera, a potom osvojio gem za ubedljivo vođstvo.

23:50 - Brejk Đokovića! - 3:1

Duplom servis greškom Izner je omogućio Novaku Đokoviću da dođe do brejka i povede sa 3:1.

23:45 - Nole bacao reket - 2:1

Srpski teniser nije mogao da podnese lošu reakciju prilikom jednog laganom riterna Iznera, izbacio je lopticu u aut, a potom tresnuo reket o beton. Ipak, posle izgubljenog gema, Novak je na svoj servis delovao prilično sigurno i poveo sa 2:1.

23:39 - Đoković poveo u trećem setu - 1:0

Za razliku od prethodna dva seta, u ovom je Đoković prvi servirao. Poveo je sa 1:0 u odlučujućoj deonici.

23:34 - Izner uveo meč u treći set

Više nema dileme, treći put uzastopno međusobni meč ova dva tenisera biće odlučen u trećem setu. Izner je bio dominantan u taj-brejku, poveo je sa 6:1, a potom iskoristio drugu set loptu.

23:27 - Neverovatno, Đoković izgubio i drugi gem kada je servirao za meč - 6:6

Ipak će drugi set biti rešen u taj-brejku. Đoković je po drugi put servirao za meč i po drugi put izgubio. Izner je bez izgubljenog poena osvojio gem.

23:23 - Kakav meč, novi brejk Đokovića! 6:5

Neverovatna završnica ovog seta, nadamo se i meča. Treći gem u nizu osvaja teniser koji prima servis, a samim tim Đoković stiže ponovo do situacije da servira za meč i finale.

23:18 - Nije gotovo, Izner vratio brejk - 5:5

Amerikanac se izvukao na volšeban način. Stvorio je dve vezane brejk šanse, iskoristio drugu i vratio se u set.

22:14 - Brejk Đokovića! 5:4

Srpski teniser je iskoristio drugu brejk loptu za prednost 5:4. Đoković će servirati za meč i finale protiv Rodžera Federera.

23:04 - Đoković ispustio prvu brejk loptu - 3:4

Srpski teniser je prvo izjednačio na 3:3, a potom ispustio prvu brejk loptu u drugom setu. Nažalost, Izner je dobro odservirao u kritičnim trenucima.

22:50 - I dalje bez brejka u drugom setu - 2:3

Teniseri i dalje drže svoje servise.

22:40 - Bez brejka na startu drugog seta - 1:2

Teniseri su prilično sigurni na servisima na početku seta, ali treba očekivati buru u nastavku.

22:34 - Izner poveo u drugom setu - 0:1

Amerikanac je otvorio drugi set sigurnim servisom i barem na kratko zaboravio na ružan finiš prvog seta.

22:30 - Izner servira neverovatnih 83 odsto

Džon Izner, Foto: AP

Amerikanac je poznat po snažnom i preciznom servisu, što nije čudno s obzirom na njegovu visinu od 208cm, ali neverovatno zvuči podatak da je u prvom setu, koji je trajao 48 minuta, ubacio prvi servis sa 83 odsto uspešnosti.

22:29 - Đoković as servisom osvojio prvi set - 7:5

Prvi set pripao je Novaku Đokoviću! Srpski teniser je prilično sigurno servirao, a as servisom stigao do vođstva u meču!

22:24 - Brejk Đokovića! 6:5

Novak Đoković, Foto: AP

Đoković je u prethodnom gemu hvatao slamku spasa pošto je Izner stigao do tri vezane set lopte, a pošto ih je sačuvao, odmah je oduzeo servis Amerikancu. Đoković je iskoristio drugu brejk loptu u 11. gemu prvog seta u poveo sa 6:5.

22:20 - Đoković spasao tri set lopte

Pravo niotkuda Izner je stigao do 0:40 i tri vezane brejk i set lopte. Međutim, Đoković je korak po korak uspeo da spase sve tri kritične situacije, a potom da doda još dva poena za izjednačenje na 5:5.

22:15 - Đoković i Izner sigurni na servisima - 4:5

Bez većih uzbuđenja na drugom najvećem teniskom stadionu na svetu. Svaki teniser čuva svoj servis.

22:06 - Bez promena na servisima - 3:4

Đoković je još jedan gem završio bez izgubljenog poena, uz jedan as servis. Izner ponovo ne dozvoljava srpskom teniseru šansu za brejk.

21:59 - Bez brejka posle pet gemova - 2:3

Đoković je i drugi svoj servis dobio bez izgubljenog poena, a revanširao mu se Izner istom merom.

21:54 - Đoković propustio tri brejk šanse - 1:2

Poput četvrtfinalnog meča sa Benetoom, kada je propustio masu brejk lopti, Đoković ni protiv Iznera nije počeo drugačije. Stigao je do 15:40 u trećem gemu, kasnije je propustio još jednu brejk loptu.

21:45 - Izner osvaja prvi gem bez izgubljenog poena - 0:1

Američki teniser, visok čak 208 cm i poznat po snažnom servisu, odlično je otvorio meč. Na svoj servis bez izgubljenog poena stiže do vođstva.

21:37 - Đoković do polufinala stigao ubedljivim trijumfom protiv Benetoa

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu Indijan Velsa Francuza Žilijena Benetoa sa 2:0 (6:1, 6:3).Meč na drugom najvećem teniskom terenu na svetu, koji je odigran po velikoj vrućini na više od 30 stepeni celzijusa, trajao je svega 70 minuta.

21:34 - Federer u finalu

Rodžer Federer, Foto: Reuters

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u finale Mastersa u Indijan Velsu pošto je u prvom polufinalu savladao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 6:3, 6:1.Federer, koji je četiri puta osvajao ovaj turnir, proveo je na terenu svega 61 minut.

21:30 - Novak je dobio četiri od šest međusobnih duela

Novak i Džon su do sada igrali šest puta. Srpski teniser je slavio u četiri navrata. Prošle sezone igrali su 1:1. Visoki Amerikanac dobio je meč u Sinsinatiju, Đoković se revanširao u Parizu.