Van Persi heroj Junajteda, pirova pobeda Zenita

Liga šampiona

Poznati su svi učesnici četvrtfinala fudbalske Lige šampiona

Poslednja dva mesta među osam najboljih klubova u Evropi zauzeli su fudbaleri Mančester Junajteda i Borusije iz Dortmunda.Junajted je do četvrtfinala stigao pobedom od 3:0 protiv Olimpijakosa, uz het-trik Holanđanina Robina Van Persija. Borusija je kod kuće poražena sa 2:1, ali je prošla dalje pošto je prvi meč dobila sa 4:2. Ekipa Dejvida Mojesa uspela je da nadoknadi dva gola zaostatka iz Atine i na kraju je slavila ukupnim skorom 3:2.Sjajni Van Persi je pogađao mrežu Olimpijakosa u 25, 45. i 52. minutu. U domaćem timu nije bilo mesta za kapitena Nemanju Vidića.

S druge strane meč u Dormundu bio je daleko miroljubiviji pošto je Borusija prvi meč u Sankt Petersburgu dobila sa ubedljivih 4:2.Zenit se tako revanširao za porazu prvom meču, ali se ipak orašta od elitnog takmičenja. Strelci za goste bili su Hulk u 16. i Rondon u 73. minutu, dok je jedini gol za Dortmund postigao Kel u 38. minutu. Plasman među osam najboljih klubova u Evropi prethodno su obezbedili Čelsi, Real, Barselona, Bajern, Pari Sen Žermen i Atletiko Madrid.

TOK MEČA22.38 - Završene su obe utakmice

Mančester Junajted i Borusija Dortmund su poslednji četvrtfinalisti Lige šampiona. Englezi su uspeli da naprave neverovatan preokret posle poraza u Atini od 2:0. Junajted je sa ukupnih 3:2 eliminisao Olimpijakos. Dortmund je poražen kod kuće od Zenita sa 2:1, ali je dalje prošao zahvaljujući ubedljivom trijumfu u prvom meču - 4:2.

(22:33) 90. minut - Van Persi je iznet sa terena na nosilima

Van Persi je na nosilima napustio teren. Čini se da heroj ovog meča nije teže povređen, već da ga je Mojes zamenio iz predostrožnosti. U igri je Felaini.(22.15) 75. minut - Žuti karton za Miloša JojićaSrpski reprezentativac debitovao je u elitnom takmičenju sa žutim kartonom.

(22.14) 73. minut - Gooooool, Zenit ponovo vodi!Rondon je strelac. On je ostao sam pred golmanom i nije mu bilo teško da glavom donese vođstvo Zenitu. Rusi vode sa 2:1.

(22.11) 69. minut - Slavljenik na terenu Dortmunda Jirgen Klop Milošu Jojiću Mkhitarijan Jojićev Ligi šampiona (22.07) 66. minut - Nova prilika za tim iz Pireja

Nema sreće za Olimpijakos. Fuster je odlično šutirao, ali je De Hea još jednom bio na pravom mesti i bez problema ukrotio loptu.

(22.06) 64. minut - U Dortmundu mirnoZa razliku od meča na "Old Trafordu", u Nemačkoj nema mnogo uzbuđenja. Igra se uglavnom na sredini terena bez izglednih prilika na obe strane.

(21.58) 56. minut - Promašaji će skupo koštati OlimpijakosGosti ponovo propuštaju kolosalnu priliku. Perez ponovo ne uspeva da savlada De Heu. Ipak, čini se da je napadač Olimpijakosa bio u ofsajdu

(21.53) 52. minut - Junajted vodi sa 3:0!

Neće biti produžetaka na "Old Trafordu". "Đavoli" vode sa 3:0, a het-trik je upisao fantastični Robin Van Persi. Holanđanin je izveo slobodni udarac sa 20 metara i uhvatio Roberta na krivoj nozi. Junajted sada u ukupnom skoru vodi sa 3:2

(21.47) 46. minut - Nastavljene su obe utakmice Mančester Junajteda Drugo poluvreme
(21.32) Završena su prva poluvremena i u Mančesteru i u Dortmundu

Junajted je u prvom poluvremenu revanša nadoknadio minus i sada je ukupni rezultat 2:2, pa je sve otvoreno u Mančesteru. Istovremeno u Dortmundu Borusija i Zenit igraju 1:1, ali Nemci u ukupnom skoru vode sa 5:3.(21.31) 45. minut - Gooooool, Junajted vodi sa 2:0!"Crveni đavoli" su već u prvom poluvremenu anulirali prednost Olimpijakosa. Runi je prihvatio loptu na desnoj strani i sjajno pronašao Van Persija u petercu, a Holanđanin pogađa za 2:0.

(21.24) 40 minut - Velika prilika za OlimpijakosGosti su imali dve šanse da stignu do izjednačenja. Perez je šutirao po sredini gola, ali je golman De Hea sjajno reagovao. Lopta se odbila do Domingeza, koji gađa donji levi ugao, ali je usledila nova spektakularna odbrana.
(21.22) 38 minut - Gooooool, Borusija stiže do izjednačenja!Dortmund - Zenit 1:1. Strelac je Sebastijan Kel, koji je na najbolji mogući način iskoristio sjajni centaršut Šmelcera i glavom zatresao mrežu Zenita. Samo dva minuta ranije Rusi su stigli na korak od vođstva od 2:0.
(21:13) 25. minut - Gooooool, Junajted vodi sa 1:0!

Van Persi je bio precizan sa bele tačke. Bio je to neodbranjiv udarac u desni ugao. Golman Roberto pogodio je pravu stranu, ali je za malo bio kratak.

(21:11) 23. minut - Penal za Junajted

Holebas je zakačio Van Persija sa leđa i to je penal za domaći tim.(21.02) 16. minut - Gooooool! Zenit vodi sa 1:0. Hulk prima loptu i sa 25 metara šalje projektil i pogađa gol Dortmunda. Lopta je imala čudnu putanju, pa golman Vajdenfeler nije mogao ništa.

(21.02) 18. minut - Stativa za JunajtedDomaći tim uzvraća udrac, ali mreže i dalje miruju. Runi posle sjajne asistencije Gigsa pogađa samo stativu.(21.00) 15.minut - Olimpijakos je bio blizu golaTim iz Pireja propušta odličnu priliku. Na povratnu loptu u kaznenom prostoru naleteo je Pezer, ali je šutirao visoko preko gola.

(20.55) 10. minut - Oštro se igra u MančesteruU prvih deset minuta sudija je na "Old Trafordu" pokazao već tri žuta kartona. Dva gostujćim i jedan domaćim fudbalerima. (20.50) 5. minutu - Prve prilike na obe utakmiceDomaćini prvi prete. Borusija je imala odličnu priliku. Šutirao je Aubamejang, ali je bio neprecizan. Istovremeno na "Old Trafordu" Runi iz slobodnog udarca testira golmana Olimpijakosa Roberta.(20.45) 1. minut - Počele su obe utakmice

Junajted protiv Olimpijakosa igra odlučujuću utakmicu ove sezone, dok Borusija protiv Zenita ima mnogo lakši posao.

(20.40) I Murinjo navija za Mančester Junajted Posle rutinske pobede nad Galatasarajom i plasmana u četvrtfinale Lige šampiona trener fudbalera Čelsija Žoze Murinjo je džentlmenski poželeo Mančester junajtedu svu sreću u susretu sa Olimpijakosom.(20.30) Navijači prete Mojesu Meč na "Old Trafordu" lako bi mogao da odluči sudbinu menađžera Dejvida Mojesa. Plasmanom među osam najboljih timova u Evropi fudbaleri Junajteda bi koliko-toliko spasili ovu sezonu, jednu od najgorih sezona u poslednje tri decenije. U protivnom sva je prilika da će posledice trpeti upravo Mojes.(20.20) Runi je veliki optimistaNapadač Mančester Junajteda Vejn Runi ubeđen u pobedu nad Olimpijakosom, i to sa tri gola razlike. (20.10) Milioneri čestitali rođendan JojićuFudbalski klub Borusija Dortmund, uoči revanš meča osmine finala Lige šampiona, čestitao je 22. rođendan srpskom fudbaleru Milošu Jojiću, koji je u zimskom prelaznom roku stigao u taj klub.

(20.01) Mančester Junajted će večeras biti bez kapitenaMenadžer Junajteda Dejvid Mojes odlučio da u timu nema mesta za kapitena "crvenih đavola" Nemanju Vidića, dok će Miloš Jojić će biti na klupi Borusije.(20.00) Dobrodošli!Sastavi:Junajted: De Hea, Rafael, Džons, Ferdinand, Evra, Kerik, Gigs, Valensija (od 77 Jang), Velbek (od 82 Flečer), Runi, Van Persi (od 90 Felaini)Olimpijakos: Roberto, Maniatis, Holebas, Manolas, Marćano, Salino (od 74 Marčado), N'Dinga, Perez (od 57 Valdez), Fuster (od 82 Vergos), Kembel, DomingezDortmund: Vajdenfeler, Pišček, Papastopulos, Humels, Šmelcer (od 77 Durm), Kel, Sahin, Groskrojc, Mkhitarijan (od 69 Jojić), Aubamejang (od 90 Hofman), LevandovskiZenit: Malafeev, Krišito, Lombarts (od 46 Neto), Hubočan, Anjukov, Šatov, Fejzulin (od 84 Smolnikov), Vitsel, Hulk, Dani, Keržakov (od 62 Rondon)